کد خبر: 634477
تاریخ انتشار :

عزت الله مهرآوران

بیوگرافی عزت الله مهرآوران

عزت الله مهرآوران بازیگر سینمای ایران است. عزت الله مهرآوران در فیلم هایی که نقش آفرینی کرده است می توان به سریال لیسانسه ها اشاره کرد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
به گزارش شماواقتصاد ، عزت الله مهرآوران بازیگر سینمای ایران است. عزت الله مهرآوران در فیلم هایی که نقش آفرینی کرده است می توان به سریال لیسانسه ها اشاره کرد.

از تزریق واکسن تا ابتلا به کرونا

استاد عزت الله مهرآوران در 9 خرداد 1400 اولین دوز واکسن کرونای خود را دریافت کرد و سپس بعد از مدتی دوز دوم را هم تزریق کردند.

با این وجود اوایل مهر ماه 1400 ایشان به دلیل ابتلا به کرونا و درگیری 90 درصد ریه در بیمارستان بستری شد.

ترس از کرونا

در این شرایط کرونایی با وحشت بازی می کنم ، اما پول نداشتن هم سخت است ، اجاره نشینی و همه این موارد روی هم جمع می شود و آدم در یک اجبار قرار میگیرد.

من از ابتدای کرونا سرکار بودم و خیلی از حوادث را پشت سرگذاشتم و خیلی از دوستان و همکاران به این بیماری مبتلا شدند ولی با این شرایط بازم کار کردیم.

فوت عزت الله مهرآوران

مهرآوران جزو هنرمندانی بود که هر ۲ دوز واکسن خود را از طریق موسسه هنرمندان پیشکسوت تزریق کرده بود اما با این حال از روز چهارم مهر به واسطه عوارض ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شد.

هژیر مهرآوران فرزند این بازیگر پیشکسوت در گفتگو با مهر درگذشت این بازیگر باسابقه و مطرح را تایید کرده است.

عزت‌الله مهرآوران در طول چند دهه فعالیت هنری هم بر صحنه تئاتر حضور داشته است و هم در سینما و تلویزیون. او در سینما با کارگردانان مختلفی چون رضا عطاران، محمدرضا هنرمند و ابراهیم حاتمی کیا همکاری داشته است که می‌توان به «آژانس شیشه‌ای»، «مومیایی» و «خوابم می‌آد» اشاره کرد.

مهرآوران همچنین در سریال‌های مختلفی در فضای کمدی و ملودرام به ایفای نقش پرداخته و نقش‌های به یادماندنی از خود به جای گذاشته است که از جمله آنها می‌توان به سریال «لیسانسه‌ها»، «دزد و پلیس»، «وضعیت سفید» و… اشاره کرد.

مهرآوران در سریال‌های خانگی همچون «هیولا» و «می‌خواهم زنده بمانم» نیز به نقش آفرینی پرداخته بود و «ساخت ایران ۳» از آخرین پروژه‌های سریالی او بود.

در این سن و سال خانه ندارم ، امکانات به هنرمندانی که در صحنه های تئاتر عرق ریخته اند بسیار کم است و انتظار این است که با حمایت های دولت کمی از بار زندگی برداشته شود.

اگر چهره ام خوب مانده شاید به این دلیل است که جنسم خوب بوده یا شاید به این دلیل که سالم زندگی کرده ام یا از آن مهمتر به شوق بازیگری و نوشتن مربوط باشد.

معیار انتخاب نقش ها

در انتخاب نقش ها معیارهایی دارم.گاهی می بینم وضع مالی خراب است و نقشی را بر همین اساس می پذیرم ، گاهی هم می خواهم تبلور و تولدم را در یک نقش ببینم و رویشم را. بنابراین برایم مهم نیست که آن نقش کم است یا زیاد …

شروع بازیگری در کودکی

بازی من در تئاتر از ششم دبستان شروع شد ، یادم می آید نمایشی برای اجرا در مدرسه در حال تمرین بود که از من نیز خواسته شد در آن نقش پسر یتیمی را بازی کنم.

بازی در این نقش و ورود به دنیای تئاتر شور و شوق عجیبی در من ایجاد کرد و باعث شد به مقوله تئاتر و نمایش نگاه جدی تری داشته باشم.

بنابراین شروع به نوشتن کردم و اندیشه های مختلفی را که در ذهن داشتم به روی کاغذ آوردم و از همین دوره سنی تمرین نمایشنامه نویسی من آغاز شد.

در سال 1350 وقتی 22 ساله بود در نمایش حجله بید بروی صحنه حرفه ای تئاتر رفت تا اینکه سال 1353 در فیلم سایه به سایه بازی در جلوی دوربین را تجربه کرد.

سال 1361 بعد از انقلاب اسلامی با فیلم فیدوس بعنوان کارگردان و بازیگر به عرصه هنر بازگشت و سال 1365 با سریال داستان زندگی وارد قاب تلویزیون شد.

خودش اولین کار حرفه ایش را بازی در فیلم سینمایی ایلیا ، نقاش جوان در سال 1370 به کارگردانی ابوالحسن داوودی می داند.

شهرت آقای مهرآوران از سال 1383 با فیلم غریبانه به کارگردانی قاسم جعفری شروع شد سپس بازی در او در سریال دزد و پلیس سال 91 هم خاطره انگیز شد.

وضعیت ازدواج و همسر عزت الله مهرآوران

عزت الله مهرآوران سالها پیش با خانمی به نام خدیجه ازدواج کرده و نام پسرش هژیر مهرآوران رسانه ای شده است.

او می گوید : در فضای هنر نه زنم را طلاق دادم و نه آلوده شدم…

هژیر مهرآوران پسر عزت الله مهراوران خواننده و ترانه سرا است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما