کد خبر: 641258
تاریخ انتشار :

پشت پرده غیبت نوید محمدزاده و ترانه علیدوستی

تهیه‌کننده هنوز «تفریق» را ندیده، چه رسد به اعضای هیأت انتخاب فیلم برای جشنواره!

پشت پرده غیبت نوید محمدزاده و ترانه علیدوستی
پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

تهیه‌کننده هنوز «تفریق» را ندیده، چه رسد به اعضای هیأت انتخاب فیلم برای جشنواره!

«تفریق» دیگر غایب نامدار جشنواره امسال است. تازه‌ترین ساخته مانی حقیقی با بازی ترانه علیدوستی و نوید محمدزاده که این روزها مراحل فنی تولید را سپری می‌کند و برخلاف شایعات فراوانی که در این زمینه وجود دارد، عوامل فیلم ادعا می‌کنند که تنها به این دلیل آماده نمایش در جشنواره نخواهد شد و هیچ چیزی غیر از این، اعم از «تحریم یا بی‌میلی به شرکت در جشنواره یا رد شدن فیلم در کار نیست.»

غیبت «تفریق» در جشنواره که غیبت مانی حقیقی را در جشنواره به ٦ سال، نبود ترانه علیدوستی را به هشت سال و عدم حضور نوید محمدزاده را به سه سال می‌رساند، یکی دیگر از اتفاقات مهم جشنواره چهلم خواهد بود. موضوعی که به گفته سازندگان فیلم تنهاوتنها به‌دلیل وسواس سازندگان در مراحل پست‌پروداکشن برای آماده‌سازی کامل فیلم برای نمایش عمومی است.

مجید مطلبی تهیه‌کننده فیلم «تفریق» درباره دلیل غیبت این فیلم در جشنواره می‌گوید که «این فیلم در حال حاضر دارد مراحل صداگذاری و موسیقی را پشت سر می‌گذارد و برای همین هم نمی‌تواند تا جشنواره چهلم آماده نمایش شود.» این تهیه‌کننده همچنین می‌گوید که در زمان فراخوان شرکت در جشنواره این فیلم آماده نبود و البته هنوز هم آماده نیست و خودش هم به عنوان تهیه‌کننده هنوز آن را ندیده، چه رسد به اعضای هیأت انتخاب فیلم برای جشنواره!

مجید مطلبی می‌گوید: «در زمان فراخوان جشنواره به سیمون سیمونیان، مدیر دبیرخانه جشنواره هم گفتم که «تفریق» بعید است به جشنواره امسال برسد. حالا هم همان را تکرار می‌کنم. علاوه بر این، هنوز درخواست پروانه نمایش برای این فیلم نکرده‌ایم و خود این یک روند نه چندان کوتاه است و معلوم است که تفریق به جشنواره نخواهد رسید.»

اما اینکه چرا فیلم جدید سعید روستایی هم به جشنواره نمی‌آید، ظاهرا حکایتی مشابه دارد!

سعید روستایی که در تمام ماه‌های اخیر یکی از کنجکاوی‌برانگیزترین نام‌های احتمالی جشنواره محسوب می‌شد؛ در همین روزهای اخیر به رسانه‌ها گفته فیلمبرداری «برادران لیلا» کماکان ادامه دارد و این یعنی این فیلم نیز در جشنواره فیلم فجر به نمایش در نخواهد آمد.

«برادران لیلا» که سومین فیلم سعید روستایی بعد از «ابد و یک روز» و «متری شیش‌ونیم» شانس زیادی برای تکرار موفقیت‌های جشنواره‌ای روستایی داشت، با بازی نوید محمدزاده، ترانه علیدوستی، سعید پورصمیمی، پیمان معادی و فرهاد اصلانی یکی از پرستاره‌ترین و کنجکاوی‌برانگیزترین فیلم‌های جشنواره بود؛ اما در پایان ششمین ماه فیلمبرداری هنوز به پایان نرسیده و به این دلیل به جشنواره نخواهد رسید.

جواد نوروزبیگی، تهیه‌کننده «برادران لیلا» که در سال‌های اخیر فیلم‌هایی مانند «بی‌همه‌چیز»، «عنکبوت»، «کشتارگاه»، «مارموز»، «زهرمار» و «خون شد» را تهیه کرده؛ درباره دلیل غیبت فیلم سعید روستایی در جشنواره هرگونه دلیلی مانند «تحریم یا ممیزی» را رد کرده و می‌گوید که تنهاوتنها به این دلیل که در زمان فراخوان جشنواره مطمئن بوده‌اند که فیلم در زمان مقرر آماده نمایش نخواهد شد، فرم حضور در جشنواره فجر را پر نکرده‌اند!
نوروزبیگی با رد هرگونه احتمال تحریم یا مسایل مشابه می‌گوید که «من همیشه فیلم‌هایم را به جشنواره رسانده‌ام و در هیچ سالی جشنواره را تحریم نکرده‌ام. امسال هم دوست داشتم در جشنواره حضور داشته باشیم، ولی وقتی فیلمبرداری کار تمام نشده و ما هم فرم را پر نکرده‌ایم، طبیعی است که امکان این کار وجود نداشته باشد. وگرنه من جشنواره فجر را مهم‌ترین رکن سینمای ایران می‌دانم و هیچ‌وقت مقابل جشنواره نمی‌ایستم.»

جواد نوروزبیگی با اشاره به اینکه «برادران لیلا همچنان در حال فیلمبرداری است» به «شهروند» می‌گوید: «آماده نشدن فیلم ما یک اتفاق ناگهانی نیست و نمی‌دانم چرا بعضی‌ها از این اتفاق شگفت‌زده شده‌اند. سعید روستایی پیش‌تر هم بارها گفته بود که فیلم هنوز از پروسه فیلمبرداری‌اش باقی مانده و بنابراین به جشنواره چهلم نخواهد رسید.»

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    پیشنهاد ما

    دیگر رسانه ها