کد خبر: 565653
تاریخ انتشار :

در گفت و گو با نامه نیوز بررسی شد؛

روح‌الله حسینیان: اکثریت مجلس آینده در اختیار اصولگرایان انقلابی و معتقد به ولایت است، نه افرادی که صرفا مشهور به اصولگرایی هستند

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه‌نیوز: با مشاهده لیست افرادی که در انتخابات ثبت نام کرده‌اند، می‌توان دریافت که دیگر نیروهای موسوم به اعتدال و اصلاح‌طلبان حضور پررنگی در مجلس آینده نخواهند داشت و باید در انتظار مجلسی متفاوت از مجلس فعلی باشیم. از سوی دیگر ورود چشم‌گیر نیروهای جبهه پایداری در انتخابات مجلس و محمدباقر قالیباف و همفکران او در این دوره از انتخابات هم می‌تواند منشأ جهت‌گیری‌های خاصی در مجلس باشد و باید دید که آیا قالیباف که به ظاهر مهم‌ترین چهره این انتخابات است می‌تواند در مجلسی که احتمالا پایداری‌ها سهم زیادی در آن دارند رأی برای ریاست بگیرد یا خیر؟

حجت‌الاسلام روح‌الله حسینیان، فعال سیاسی اصولگرا باور دارد که صرف حضور طیف‌های مختلف در انتخابات منشأ خیر است و نشان از سلامت نظام انتخاباتی در ایران دارد. او در تحلیل اوضاع انتخاباتی این روزهای ایران به «نامه‌نیوز» گفت: «هرچه زمان می‌گذرد نیروهای جدید و تازه‌نفس در صحنه سیاست حضور می‌یابند و چنین امری نشان از سلامت انتخابات در کشور و سلامت جامعه ایران دارد. من حضور طیف‌های مختلف در انتخابات این دوره مجلس را به فال نیک می‌گیرم زیرا باتوجه به اینکه نیروهای ضدانقلاب و معاندان خارج‌نشین تمام تلاش خود را می‌کنند که انتخابات در ایران پر شور برگزار نشود، حضور طیف‌های مختلف سیاسی به مُهری بر دهان آن تبدیل شدتا نتوانند به آرمان‌های خود دست یابند».

حسینیان در پاسخ به این پرسش که چه گروهی در مجلس آینده دارای اکثریت می‌شود، اظهار کرد: «به نظر می‌رسد باتوجه به عملکرد اصلاح‌طلبان و نیروهای رادیکال، اکثریت مجلس آینده ازآنِ اصولگرایان است اما نه اصولگریان مشهور بلکه طیفی که واقعا معتقد به انقلاب و ولایت است. در مجموع انشالله مجلس در اختیار نیروهای انقلابی خواهند بود».

او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا نیروهای پایداری با طیف محمدباقر قالیباف به لیست مشترک می‌رسند یا خیر، گفت: «من در تشکیلات جبهه پایداری رفت‌وآمد ندارم و نمی‌دانم چه تصمیمی اتخاذ می‌کنند اما در مجموع امیدوارم با یک همبستگی کامل انتخابات برگزار شود تا افرادی خدوم ملت روی کار بیایند».

حسینیان همچنین درخصوص میزان احتمال رئیس‌مجلس شدن قالیباف تصریح کرد: «این موضوع بستگی به آینده دارد که چه طیف‌هایی از اصولگرایان رأی بیاورند و چه طیفی بتواند اکثریت را در اختیار بگیرد. البته مشورت‌ها و ارزیابی‌ها انجام خواهد شد. اکنون مهم این است که نیروهایی به مجلس بروند که نه صرفا اسماً اصولگرا محسوب شوند، بلکه عمیقا به ولایت و انقلاب داشته باشند».

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما