کد خبر: 331700
تاریخ انتشار :

لاریجانی: قاضی‌پور سخنانش را تکذیب کرد

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، علي لاريجاني با اشاره به اينکه 110 سال سابقه قانون گذاري در ايران داريم، از 1525 قانون مصوب در شوراي انقلاب و 2939 قانون از سوي نه دوره مجلس شوراي اسلامي ياد کرد و گفت: در مجلس نهم 697 طرح و لايحه را بررسي کرديم که 47 درصد آنها لايحه بوده است.

به گفته وي مجلس نهم مي کوشيد که به مسائل اقتصادي توجه بيشتري داشته باشد. پس از آن مسائل اجتماعي در اولويت بودند. نماينگان درپي رفع مشکلات مردم در تعامل با ديگر قوا بودند.

وي با اشاره به اينکه مجلس نهم در پي قانونگذاري در اصولي از قانون اساسي بود که روي زمين مانده بود، از تصويب مواردي در مورد ممنوعيت شنود، تعريف جرم سياسي و امر به معروف و نهي از منکر ياد کرد و ادامه داد: اميدوارم مجلس دهم از تجربيات نه دوره گذشته بهره ببرد و با سنجش درستي از شرايط، ساماندهي مطلوبي در کشور داشته باشد.

لاريجاني در پاسخ به سوالي که به نقطه ضعف و قوت مجلس نهم اشاره داشت، از مشي اين مجلس براي ايجاد آرامش در کشور با هم افزايي با ديگر قوا سخن گفت و افزود: نبايد سايش‌هاي بي جهت ايجاد شود. حجم بيشتر مصوبات مجلس نهم اقتصادي بود. از جمله ايجاد رونق در فضاي کسب و کار و تسهيل سرمايه گذاري داخلي و خارجي که مجلس به ريل گذاري براي دولت پرداخت. انشالله مجلس بعد هم درک درستي از مسائل مهم کشور داشته باشد و تمرکز بيشتري بر مسائل اقتصادي داشته باشد.

وي درباره مصوبه آخرين روز کاري مجلس نهم پيرامون استخدام افراد در مشاغل حساس با استعلام از مراجع سه گانه و انتقاد دولت نسبت به عدم اعمال نظراتش، گفت: تصويب اين طرح شتاب زده نبود و شش ماهي در مجلس مورد بررسي قرار گرفته بود. دولت مي گفت که در جلسات کميسيون دعوت نشده بوده است. اگر لازم باشد مجلس بعد مي تواند اين مصوبه را اصلاح کند.

خبرنگاري درباره نقش ايران در فلوجه و عراق پرسيد و لاريجاني در پاسخ گفت که اميدوارم با اين تلاش ها صحنه از حضور تروريست ها پاک شود.

خبرنگار اعتماد در سوالش به حفظ شان و جايگاه نمايندگان از سوي هيات رئيسه مجلس اشاره داشت و بي آنکه نامي از نادرقاضي پور ببرد، از سخنان انتخاباتي او ياد کرد و از لاريجاني پرسيد که چرا واکنشي به سخنان وي نداشته است. رئيس قوه مقننه هم در پاسخ گفت: تا جايي که من مي دانم او اين مساله را تکذيب کرده است. اگر اشتباه سهوي از سوي وي صورت گرفته، او چنين موضعي ندارد و وقتي کسي نظرش را اصلاح مي کند بايد بپذيريم و ادامه ندهيم.

لاريجاني در بخشي از سخنانش به مشکل بلندگوي اين مراسم اشاره کرد و به شوخي گفت: مشکل بلندگو در جمهوري اسلامي هيچگاه حل نمي شود.

منبع: خبرآنلاین

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها