کد خبر: 351978
تاریخ انتشار :

جزئیات دیدار دو ساعت و نیمه معاون ظریف با نمایندۀ پوتین

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، حسین جابری‌انصاری در جمع خبرنگاران گفت: این نخستین دیدار من با آقای بوگدانف بود. در این دیدار مجموعه‌ای از مسائل مرتبط با تحولات غرب آسیا و شمال آفریقا مورد گفت‌وگو و بررسی قرار گرفت.
وی با اشاره به رایزنی‌هایی که با نماینده ویژه پوتین در امور خاورمیانه داشته است، گفت: با آقای بوگدانف در مورد آخرین تحولات سوریه، یمن، بحرین، فلسطین و دیگر تحولات منطقه رایزنی و گفت‌وگو کردیم.
جابری‌انصاری با اشاره به نگاه و تاکید دو کشور مبنی بر این‌که بحران‌های موجود در منطقه باید حل شوند چراکه ادامه آن به ضرر همه خواهد بود افزود: سیاست مشترک دو کشور بر حل مسالمت‌آمیز بحران‌های موجود در منطقه است.
او تصریح کرد که در این دیدار آخرین تحولاتی که در یک ماهه اخیر در منطقه صورت گرفته است را نیز بررسی کردیم و مروری نیز بر روند مسائل در چند سال گذشته داشتیم.
معاون ظریف با اشاره به تاکید دو کشور مبنی بر حل مسالمت‌آمیز بحران‌های جاری در منطقه از طریق تسهیل و رجوع به مردم منطقه به عنوان خاتمه بخش نهایی بحران‌ها ادامه داد: در ادامه همین رایزنی‌ها در آینده نزدیک سفری به مسکو خواهم داشت و در همین چارچوب با دیگر همتایان خود در دیگر کشورهای منطقه رایزنی و گفت‌وگو خواهیم کرد.
وی گفت: هم‌چنین میخاییل بوگدانف رایزنی‌هایی را با دیگر همتایان خود در منطقه خواهد داشت و ما در دیداری که در مسکو خواهیم داشت یک ارزیابی از سفرها و گفت‌وگوهایی که انجام دادیم، خواهیم داشت.
منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما