کد خبر: 357594
تاریخ انتشار :

واکنش شورای همکاری خلیج فارس به پیام حج رهبر انقلاب

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، شورای همکاری خلیج فارس بیانیه صادر شده از سوی آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب درباره حج را محکوم کرد.

«عبداللطیف بن راشد الزیانی» دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس ا علام کرد : ما بیانیه رهبر جمهوری اسلامی ایران درباره حج را تحریکی با اهداف مشخص و تلاشی برای سیاسی کردن این فریضه اسلامی بزرگ که ملت‌های مسلمان را در این روزهای مبارک در سرزمین حرمین شریفین جمع می‌کند، برمی‌شمریم.

وی در ادامه اعلام کرد: جهان اسلام تلاش‌های بسیار عربستان سعودی برای برگزاری این فریضه و تسهیل آن و نیز تامین سلامت حجاج را می‌فهمد و درک می‌کند.

الزیانی سپس تاکید کرد کشورهای عضو شورای همکاری حملات رسانه‌ای ظالمانه و نیز اظهارات متوالی مقامات عالیرتبه ایران علیه عربستان سعودی و کشورهای عضو شورای همکاری را مردود می‌داند و تاکید می‌کند این اقدامات مغایر با ارزش‌ها و اصول دین حنیف اسلام است.

آیت‌الله خامنه‌ای در پیام امسال خود تأکید نمودند: «جهان اسلام، اعم از دولتها و ملّتهای مسلمان باید حاکمان سعودی را بشناسند و واقعیت هتّاک و بی‌ایمان و وابسته و مادّی آنان را بدرستی درک کنند؛ باید به‌خاطر جنایاتی که در گستره‌ی جهان اسلام به بار آورده‌اند، گریبان آنها را رها نکنند؛ باید به‌خاطر رفتار ظالمانه‌ی آنان با ضیوف الرّحمان، فکری اساسی برای مدیریّت حرمین شریفین و مسئله‌ی حج بکنند. کوتاهی در این وظیفه، آینده‌ی امّت اسلامی را با مشکلات بزرگ‌تری مواجه خواهد ساخت.»

منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما