کد خبر: 377971
تاریخ انتشار :

تمام سرنشینان هواپیمای نظامی روسی کشته شده‌اند

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

هواپیمای مذکور ۹۱ سرنشین داشته و از سوچی به مقصد لاذقیه سوریه در ساحل شرقی دریای مدیترانه در حرکت بوده که از رادار خارج شد. این هواپیما بعد از اینکه از فرودگاه سوچی بلند شد، مفقود شد.
به گزارش نامه نیوز به نقل از پایگاه اسکای نیوز عربی، بر اساس اعلام وزارت شرایط اضطراری روسیه، این هواپیما ۲۰ دقیقه پس از بلند شدن از صفحه رادارها ناپدید شد. زمان پرواز ساعت ۵ و ۴۰ دقیقه به وقت مسکو بوده است. این هواپیما ۸۳ سرنشین و ۸ کادر پرواز داشته است.
بنا بر اعلام رسانه‌های روسیه، فرمانده پلیس نظامی روسیه به همراه چندین خبرنگار و پرسنل نظامی در میان سرنشینان این هواپیما بوده‌اند. هم‌چنین یک گروه موسیقی همراه آنها بوده که به نظر می‌رسد قرار بوده در مراسم سال نوی نیروهای روسیه در پایگاه حمیمیم سوریه برنامه اجرا کند.
رسانه‌های روسیه گزارش دادند، برخی تکه‌های لاشه هواپیمای روسی و یک جنازه مربوط به این هواپیما در دریای سیاه کشف شده است. به گزارش اسپوتنیک تمام سرنشینان این هواپیما کشته‌اند.
خبرگزاری روسی تاس اعلام کرده این هواپیما قدیمی بوده و در نزدیکی منطقه کراسنادار در جنوب روسیه سقوط کرده است. همچنین یک مسئول روس احتمال تروریستی بودن حادثه مذکور را رده کرده و خطای انسانی یا مشکل فنی را دلیل سقوط این هواپیما اعلام کرده است.
این خبرگزاری افزود، بقایای این هواپیما در ۱/۵ کیلومتری سواحل سوچی یافت شده است.
سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه اعلام کرده که عملیات تحقیقات درباره هواپیمای مذکور را رهبری و اداره می‌کند.
دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین نیز اظهار داشت، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه جزئیات سقوط هواپیما را دنبال می‌کند.
منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما