کد خبر: 470685
تاریخ انتشار :

افشاگری نماینده بجنورد: مشاوران ربیعی با دادن وعده سراغ من هم آمدند، اما قبول نکردم/ نمایندگان، فریب وعده های توخالی وزیر کار را نخواهند خورد/ رویکرد مجلس در رابطه با استیضاح ربیعی جدی است

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

علی اکبری، نماینده بجنورد و دبیر کمیسیون کشاورزی مجلس شورای دراسلامی، در خصوص استیضاح وزیر کار و عملکرد وی به دیده بان ایران گفت: در مقیاس ملی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی به دلیل گسترگی زیاد، تعدد مسئولیت ها و وظایف که تقریبا می توان گفت این وزارت خانه معادل چندین وزارت خانه مسئولیت و وظیفه دارد که طبیعتا" نیازمند مدیری با انگیزه و برنامه ریزی دقیق است. در 5 سالی که آقای ربیعی در این وزارت خانه مشغول به کار است، در عرصه های متفاوت، موفق ظاهر نشد و نتوانست از پس وظایف محول شده به خود برآید.
به گزارش نامه نیوز این نماینده مجلس افزود: در رای اعتماد وزرا نیز گمانه زنی هایی در رابطه با عدم موفقیت وی در عرصه وزارت کار و وسعت وظایف مربوطه از جمله بحث تامین اجتماعی و سرمایه های کلانی که زیر مجموعه این مجموعه کلان و طویل وجود دارد، بود که در دولت دوم آقای روحانی نیز کاملا مشهود و ملموس شد که ربیعی، کماکان مدیریت محافظه کارانه و نامناسب را در پیش گرفته و ادامه می دهد.عضو مجمع نمایندگان خراسان شمالی
وی ادامه داد: کلیه نمایندگان اعتقاد دارند که استیضاح ربیعی هم اکنون نیز ارزشمند و دارای منفعت است. حتی اگر ما بخواهیم این مسئله را در مقیاس محلی مورد بررسی قرار دهیم که این بررسی را می توان الگویی برای کل کشور در نظر گرفت. ربیعی در استان خراسان شمالی به عنوان جانشین فرمانده سپاه اقتصاد مقاومتی و در استان مازندران و گلستان از طرف دولت ماموریت داشت که بستری را جهت اشتغال زایی ایجاد نماید اما متاسفانه وی زمینه و بسترهای اشتغال زایی را از دست دادند. حتی وعده هایی که پیشتر رئیس جمهور به مردم داده بودند و یا کلنگ هایی که از جانب دکتر روحانی زده شده بود که وظیفه باقی کارها به عهده وزیر کار بود اما اهمال کاری از جانب ربیعی باعث شد تا به تعهدات او شک برد.
نماینده مردم بجنورد خاطرنشان کرد: ربیعی به مردم خراسان شمالی وعده داده بود که پتروشیمی این استان را گسترش دهد اما با توجه به محرومیت منطقه که سرمایه گزار بخش خصوصی تمایلی به حضور در مناطق محروم و دور را ندارد، در این باره نیز دولت وظیفه دارد جایگزین سرمایه گزاران شود و خلاء ها و کاستی های این بخش را جبران کند به همین منظور؛ کلنگِ توسعه این منطقه در سال 93 توسط رئیس جمهور زده شد که در این رابطه وزیر کار وظیفه داشتند از این فرصت استفاده کنند و بستری برای اشتغال زایی جوانان این منطقه ایجاد کند اما با سردادن وعده های بیهوده کاری از پیش نبرد.
همچنین دبیر کمیسیون کشاورزی مجلس دهم گفت: در بحث اقتصاد مقاومتی نیز، این منطقه سرمایه های بالقوه ای داشت که آقای ربیعی وظیفه هدایت این منابع و سرمایه ها را برنامه ریزی ویژه داشتند ولی به دلیل کوتاهی های وی این بخش از سهم کلانی که در کشور توزیع شده بود، محروم ماند و این بی عدالتی را درباره مردمی که حق استفاده از این منابع را داشتند صورت گرفت. در این باره نیز بنده بارها به صورت کتبی و شفاهی تذکرات خود را در قالب کوتاهی های محلی و ملی او ارائه کردم اما متاسفانه تنها با وعده وعیدهای پوچ روبرو شدم.
این نماینده مجلس در پاسخ به طرح استیضاح متعددی که تاکنون درباره وزیر کار مطرح؛ و پس از مدتی منتفی شده هم اظهار کرد: این بار رویکرد مجلس درباره این مسئله جدی است. نمایندگان مردم طی این مدت در مذاکرات کمیسیون نشان دادند که این موضوع استیضاح اقای ربیعی این بار بسیار جدی است و نمایندگان دیگر فریب وعده های توخالی و رجزخوانی هایی که همیشه ایشان انجام می داد را نخواهند خورد.
اکبری در پایان تصریح کرد: دوماه پیش مشاوران وی با ارائه وعده های توخالی به برخی از استیضاح کنندگان، آن ها را مجبور به پس گرفتن امضاء های خود کردند. حتی این مشاوران سراغ بنده هم آمدند اما من قبول نکردم و اظهار داشتم که مدیریت ضعیف ایشان برای همگان روشن شده است.
منبع: انتخاب

دیدگاه تان را بنویسید