کد خبر: 486442
تاریخ انتشار :

مکرون: اگر ما توافقی را امضا می‌کنیم باید به آن پایبند بمانیم/ تمامی توافق‌ها از جمله برجام باید رعایت شود

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

رئیس‌جمهور فرانسه تاکید کرد که تمامی توافقات انجام شده شامل برنامه جامع اقدام مشترک باید رعایت شوند.
به گزارش نامه نیوز، به نقل از خبرگزاری تاس، امانوئل مکرون، رییس جمهور فرانسه در کنفرانس اقتصادی سن پترزبورگ در روسیه با اشاره به توافق هسته ایران و قدرت‌های جهانی که در 2015 حاصل شد گفت: تمامی توافقات انجام شده شامل برنامه جامع اقدام مشترک ( برجام) در زمینه برنامه هسته‌ای ایران باید رعایت شوند.
مکرون ادامه داد: من خواستار این هستم که به یکدیگر احترام بگذاریم در این صورت دیگر شاهد هیچ مداخله‌ای نخواهیم بود . اگر ما توافقی را امضا می‌کنیم باید به آن پایبند بمانیم . مهم نیست که چه کسی تصیم به کناره گیری از آن می‌گیرد. هر آنچه امضا می‌شود باید رعایت شود.
وی همچنین گفت: ما باید برای حاکمیت خود بجنگیم تا همچنان غیر قابل نفوذ باقی بمانیم . من متعهد به حاکمیت فرانسه و تصمیمی که هنگام امضا توافق هسته‌ای با ایران گرفته است هستم. این انتخاب ما بود.
رئیس جمهور فرانسه در ادامه خاطر نشان کرد: امروز ما باید برای حل مسائل بین المللی رویکرد چند جانبه گرایی را توسعه دهیم. این شامل حاکمیت است ما نمیتوانیم بدون احترام به خودمان به یکدیگر اعتماد کنیم .من فکر می کنم که ما باید برای حاکمیت بجنگیم تا در این زمینه مورد احترام باشیم.
مکرون تاکید کردکه حاکمیت یک زیربنای اساسی برای فضای ساییری، محافظت از داده و پایگاه داده‌ حاکمیتی است. برای اجرای قوانین جهانی نیازمند حاکمیت قوی هستیم.
بنابر این گزارش رئیس جمهور آمریکا دو هفته پیش پس از بارها انتقاد از برجام و تهدید به کنار گذاشتن این توافق سرانجام خروج خود از آن را اعلام کرد و گفت که تحریم‌ها علیه تهران را باز می‌گرداند. اما دیگر طرف‌های توافق یعنی انگلیس فرانسه و آلمان و به علاوه روسیه و چین بر ادامه پایبندی خود به توافق هستهای تاکید کرده‌اند.
منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما