کد خبر: 532274
تاریخ انتشار :

دولت در جریان زندگی عادی مردمی است؟/ وزیر کار: هر کلام و سخنی که یأس در دل مردم زنده کند، کلام دشمن است

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

محمد شریعتمداری درباره میزان سخت‌تر شدن اوضاع معیشتی و رفاهی مردم در سال ۹۸ به خبرآنلاین گفت: همه ما وظیفه داریم، در بین مردم امید ایجاد کنیم. هر کلام و سخنی که یأس را در دل مردم زنده کند آن کلام دشمن است. هیچ رسانه یا مدیر و مسئول دولتی نباید بگوید «مردم یک خطری در راه است».
وی با بیان اینکه هیچ خطری در راه نیست، افزود: ملت مقاومت مستحکم انجام می دهد و دولت نیز پای کار است؛ به لطف الهی در سال ۹۸ هیچ کس نمی تواند صدمه ای به نظام جمهوری اسلامی و مردم ایران بزند. انشاءالله ملت نیز در شرایط مطلوب زندگی خواهند کرد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: دشمن همه تلاش خود را برای سخت کردن شرایط ضد ایران انجام می دهد، ما نیز متقابلا همه تلاش خود را علیه دشمن به کار می گیریم اما در این رویاروی حتما ما پیروز می شویم.
وی درباره تدابیر رفاهی دولت برای اقشار محروم و مستضعف جامعه یادآور شد: شعار به جایی نمی رسد. در قانون بودجه سال ۱۳۹۸ مصوب مجلس شورای اسلامی کاملا به نفع مردم تصمیم گرفته شد؛ دولت برای تأمین منابع مورد نیاز برای حل مشکلات و پایداری صندوق های بازنشستگی اقدام انجام داد و ۸۱ هزار میلیارد تومان منابع پیش بینی کرد تا این صندوق ها پایدارتر بتوانند حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران خود را پرداخت کنند.
این عضو کابینه دولت دوازدهم توضیح داد: اعتبار درنظر گرفته شده برای رفع مشکل فقر مطلق قبلا ۷ هزار میلیارد تومان بود و الان این رقم به ۸هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان در بودجه سال ۹۸ افزایش یافت تا کسانی که در فقر مطلق هستند در شرایط مطلوب تری به سر ببرند. همچنین شورای عالی کار برای زندگی بهتر کارگران در سال ۹۸ تصمیم گرفت.
شریعتمداری با بیان اینکه دولت حتما در جریان زندگی عادی مردمی است و ما داریم با مردم زندگی می کنیم، ادامه داد: مجموعه اینها اقدامات عملیاتی است که در بودجه پیش بینی شده است و بر این اساس می توان ارزیابی کرد که آیا دولت و مجلس به فکر بهبود اوضاع هستند یا احیانا فقط شعار دادند. در عمل می بینیم همه پای کار هستند و تلاش می کنند تا وضعیت بهتری برای مردم در سال ۹۸ رقم بخورد.
منبع: خبرآنلاین

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما