کد خبر: 560239
تاریخ انتشار :

انتقادات تند روزنامه ایران: چرا کریمی قدوسی مصونیت آهنین دارد؟

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

روزنامه ایران: ادعاها و اتهام‌زنی‌های جواد کریمی قدوسی شاید دیگر چندان جذابیتی برای مخاطبان نداشته باشد و آنچه بیشتر همچون سؤالی بی‌پاسخ به ذهن متبادر می‌شود، این است که آیا این نماینده مجلس «مصونیت آهنی» دارد؟ چگونه است که یک نماینده مجلس در طول سال‌ها این همه دروغ و اتهام‌زنی و ادعاهای تکذیب شده در کارنامه خود داشته باشد و هیچ‌گاه مورد احضار یا توضیح مدعی‌العموم قرار نگیرد.
همین سؤال بی‌پاسخ این گمانه را تقویت می‌کند که کریمی قدوسی چه بسا زبان برخی جریان‌های ذینفوذی شده که از طریق سخنگویانی همچون نماینده مشهد با اتهام‌زنی‌ها، افکار عمومی را علیه دولت تحریک می‌کنند.
آنها با میدان دادن به چنین شخصیت‌هایی و ایجاد حاشیه امن برای آنها، از مسئولیت‌پذیری در برابر اقدامات مخرب خود فرار می‌کنند. دستگیری سرشبکه کانال «آمدنیوز» ظاهراً بهانه جدیدی است برای آنکه موتور اتهام‌زنی این نماینده مشهد در مجلس دوباره به کار افتد.
او در اولین روزهای بعد از بازداشت روح‌الله زم ابتدا نهاد ریاست‌جمهوری، سپس حسام‌الدین آشنا مشاور رئیس‌جمهوری را در تیررس اتهام‌زنی‌های خود قرار داد و حالا محمود واعظی رئیس‌دفتر رئیس‌جمهوری را متهم به ارتباط با شبکه آمدنیوز کرده است. به گزارش ایرنا، وی گفته «دو نفر از خبرنگاران و ادمین‌های تلگرامی آمدنیوز و رسانه‌های زنجیره‌ای که در سال ۹۵ و ۹۶ دستگیر شدند، ‌اعتراف کردند با یکی از وزرای وقت ارتباط مستقیم داشته و از آقای واعظی وزیر ارتباطات وقت، کمک مالی دریافت می‌کرده‌اند.»
دستگاه قضایی برخورد کند
در پی این ادعای جدید یک منبع آگاه در دفتر رئیس‌جمهوری با تکذیب اتهامات مطرح شده از سوی کریمی قدوسی، خواستار برخورد قوه قضائیه با این اتهام‌افکنی آشکار شد. این منبع آگاه با اشاره به سوابق طولانی و مکرر این نماینده مجلس در دروغگویی و اتهام‌افکنی به مسئولان کشور گفت: اگرچه حنای این فرد پیش افکار عمومی رنگی ندارد و مشخص است که گروه‌هایی این فرد را بازیچه مقاصد و نیات سیاسی خود کرده‌اند اما لازم است قوه قضائیه نسبت به این اتهام‌افکنی آشکار واکنش نشان دهد.
وی تأکید کرد: دکتر واعظی در زمان وزارت ارتباطات خدمات شایانی در جهت گسترش و توسعه فضای مجازی داشته‌اند ولی حوزه کاری و فعالیت‌های ایشان به هیچ وجه رابطه با فعالان شبکه‌های اجتماعی را ایجاب نمی‌کرده و اساساً دلیلی هم نداشته که با فعالان این حوزه ارتباط داشته باشند تا چه برسد کمک به سرحلقه‌های شبکه‌های خبری مشکوک مثل آمدنیوز، از این نظر مطالب مطرح شده از سوی کریمی قدوسی کذب محض و قابل پیگیرد قضایی است. این منبع آگاه با بیان اینکه یکی از اهداف و کار ویژه و اصلی کانال ضدانقلابی آمدنیوز، جعل خبر، دروغگویی و اتهام زدن به مسئولان کشور و ایجاد شکاف میان دولت و ملت و مسئولان کشور بوده است، گفت: هرکس در هر لباس و هر سمتی این روش را به کار گیرد، در همان مسیر آمدنیوز حرکت کرده است.
واعظی: اگرچه با شکایت اتفاق خاصی نمی‌افتد، اما شکایت می‌کنیم
محمود واعظی رئیس‌دفتر رئیس‌جمهوری هم این قبیل اتهام‌زنی‌ها را نوعی جنگ روانی مخالفان علیه دولت دانست و خواستار برخورد جدی قوه قضائیه با عاملان این شایعه‌پراکنی شد.
او در گفت‌وگویی با خبرآنلاین گفت: اگر این حرف‌ها را به جای این آقایان که مارک فکری مشخصی داشته و در امنیت و مصونیت کامل به سر می‌برند شخص دیگری زده بود، چه بلایی سرش می‌آوردند؟ واعظی تأکید کرد: قوه قضائیه باید به عنوان مدعی‌العموم افرادی را که افکار عمومی را به هم ریخته و به ارگان رسمی کشور حمله می‌کنند، احضار کرده و با آنها برخورد کند.
اگر با چهار نفر از این افراد برخورد شود نفر پنجم دیگر این کار را نمی‌کند. رئیس‌دفتر رئیس‌جمهوری درباره اینکه آیا دولت قصد شکایت در این زمینه را خواهد داشت یا خیر گفت: ما در گذشته هم شکایت کردیم اما شکایت‌هایی که می‌شود، بستگی به فردی دارد که از او شکایت می‌شود، در برخی شکایت‌هایی که می‌کنیم خیلی اتفاق خاصی نمی‌افتد البته در یک مورد نمی‌دانیم چه شده که اتفاقاتی افتاده اما در بقیه موارد شکایت ما همچنان بی‌نتیجه مانده است، البته برای موارد اخیر هم شکایت می‌کنیم.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما