کد خبر: 572721
تاریخ انتشار :

مصطفی میرسلیم: نمایندگانی که به فکر جیب خودشان هستند، عوضی رفته‌اند

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، سید مصطفی آقا میرسلیم، عضو هیئت نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع مردم اسلامشهر با اشاره به سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به شخصیت امام راحل اشاره و اظهار کرد: امام خمینی (ره) در خداوند مستغرق بودند و اتفاقاتی که در دنیا افتاد پشیزی ارزش نداشت و ایشان را مصمم‌تر می‌کرد.

او افزود: امام خمینی (ره) اهل خدا بودند. امام (ره) در 12 بهمن سال 57 بنا داشتند هر طور که شده به ایران برگردند، اما با وجود شرایط نامطمئن آمادگی این وجود نداشت که ایشان سالم به ایران بیایند. همه در حالت هیجان بودند در آن دوران همه نگران بودند. امام حتی در اوج سختی مشغول ذکر خداوند بود تفکر ایشان مبتنی بر عنایات الهی است.

میرسلیم با تاکید بر اینکه الطاف ویژه امام عصر (عج) پشت انقلاب اسلامی بوده و هست، تصریح کرد: قطعا اگر توجه ویژه امام عصر (عج) به انقلاب و ایران نبود، شکست ما با این همه عناد و دشمنی در مقابل جمهوری اسلامی در ابعاد مختلف سیاسی و اقتصادی و فرهنگی، قطعی بود.

عضو هیئت نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بیانات اخیر مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) برای ما حجت شرعی است، گفت: ایشان هفت جمله فرمودند: جمله اول این که ما باید بایدقدردان اهتمام امام خمینی (ره) برای استقلال و آزادی ایران باشیم که امام با این کار به ما شخصیت ببخشید.

او اضافه کرد: آمریکایی‌ها چشم ندارند که ایران اسلامی را آزاد و مستقل ببیند؛ ما باید سرنوشتمان را خودمان تعیین کنیم.

به گفته رییس شورای مرکزی حزب موتلفه، از پیروزی انقلاب تا استقرار جمهوری اسلامی قدم به قدم تدبیر‌های دقیق امام راحل کمک کننده و راهبری دهنده بود، به تعبیری قوام انقلاب به تدبیر و فکر امام (ره) بر می‌گشت.

میرسلیم با تاکید بر اینکه حکومت اسلامی برخاسته از مردم است، تصریح کرد: حکومت اسلامی یک امانت الهی است و ما باید این امانت را به دست افراد شایسته می‌دهیم و و آن‌ها نیز باید پاسخگو باشند.

او در همین رابطه به سردار رشید اسلام و انقلاب شهید سردار سپهبد سلیمانی اشاره و خاطرنشان کرد: سردارسلیمانی‌ها الهام گرفته از اندرزگو‌هایی بودند که در اول انقلاب اسلامی جان خود را فدای نظام کردند که به ثمره این خون‌ها بلوغ سیاسی در مردم پدیدار شد که بتوانند این امانت الهی را بر عهده بگیرد.

عضو هیئت نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه اداره امور کشور باید هر چه دقیق‌تر و واقعی‌تر باشد، خاطرنشان کرد: همانگونه که تاکید شد حکومت اسلامی امانت خدا و تکلیفی اساسی است که باید هرچه بهتر و دقیق‌تر اجرا شود؛ اینگونه نیست که هرکس و ناکسی بیاید و بگوید که من باید اداره کشور را برعهده بگیرم. چطور جرات می‌کنیم که به آن بی اهمیت شویم؟

میرسلیم با اشاره به اهمیت مشارکت سیاسی مردم در انتخابات اظهار کرد: اگر مشارکت مردم بالا باشد استحکام و شهرت نظام در دنیا و اقتدار آن بیشتر خواهد بود و از نظام ایران حساب خواهند برد البته هم اکنون نیز رتبه مشارکت مردم ما در انتخابات‌ها به خیلی از کشور‌ها بهتر و مناسبت‌تر است.

او با تاکید بر اینکه دشمن شمشیر را از رو بسته، اما انقلاب بیدی نیست که با این باد‌ها بلرزد، افزود: تحریم، ترور سرداران رشید ما و تجهیز گروه‌های تروریستی برای تضعیف و نابودی نظام جمهوری اسلامی ایران طراحی شده بود، اما حضور یکپارچه و متحد در صحنه انتخابات در دنیا نشان دهنده قدرت جمهوری اسلامی خواهد بود.

عضو هیئت نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام معتقد است که مشارکت بالای مردم سبب می‌شود دشمن با خود بگویدما هرکاری کردیم نتوانستیم آن‌ها را شکست دهیم. دست خدا با حضور یکپارچه و فعال مردم است.

میرسلیم با تاکید بر اینکه نمایندگان نباید به فکر جیب خودشان باشند، گفت: نمایندگانی که به فکر جیب خودشان هستند عوضی رفته اند و مطابق با این عوضی رفتن کشور را نیز دچار به مصیبت کرده و می‌کنند.

او تاکید کرد که نمایندگان مجلس باید قابلیت خودپالایی داشته باشند چرا که این خودپالایی به علاوه اصلاح به سمت پیشرفت منجر به کمال کشور خواهد شد.

عضو هیئت نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام در همین باره به مجلس دوره اول اشاره و تصریح کرد: مجلس اول را به یاد آورید که در مقابل انحراف رئیس جمهوری قبلی آبرومند عمل کرد و رای به عدم کفایت بنی صدر داد. اگر یک مجموعه‌ی فهمیده و با صلاحیت و امانتدار مردم ایجاد شود، قانون گذاری جهت رفع نواقص صورت خواهد گرفت.

میرسلیم ادامه داد: باید به سمت شایسته سالاری حرکت کنیم و شایسته‌سالاری یعنی نمایندگان برای جایگاه شایسته، برنامه معین داشته باشند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما