کد خبر: 576292
تاریخ انتشار :

انتقاد از تصمیم یک‌جانبه رئیس جمهور برای بازگشایی جاده‌های ارتباطی مازندران

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

مهدی سعادتی منتخب مردم بابل در مجلس یازدهم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از ساری، اظهار کرد: تصمیم رئیس جمهور برای بازگشایی محورهای مواصلاتی مازندران به سوی مسافران نقض تعهد ستاد ملی مقابله با کرونا برای تأمین سلامت عمومی است.

وی افزود: با باز گشایی راه‌های ارتباطی مازندران سلامت مردم بومی این استان و مسافران به مخاطره می‌افتد، انسداد جاده‌های ارتباطی مازندران تصمیم عقلانی در شرایط حاد کنونی است و تجدید نظر در تصمیم بازگشایی محورهای مواصلاتی مازندران ضرورت دارد.

سعادتی عنوان کرد: موفقیت طرح مقابله با کرونا بستگی به اجرای پیوست فرهنگی دارد ما از شیوع بالای بیماری کرونا در مازندران نگرانیم و موفقیت اجرای برنامه ملی ریشه‌کنی بیماری کرونا وابسته به همکاری گسترده مردم با مجریان این طرح است.

این منتخب مجلس تصریح کرد: در شرایط فعلی مسؤولان در مورد عواقب کم‌توجهی به هشدارهای بهداشتی باید بیشتر با مردم صحبت کنند، علت شیوع بالای این بیماری در مازندران طی روزهای اخیر جدی نگرفتن خطرات آن از سوی مردم است.

وی خاطرنشان کرد: در صورت عدم جدیت عمومی در اجرای اصول خودمراقبتی و رعایت دستورات مسؤولان بهداشتی درمانی، این ویروس مهاجم هزینه‌های مادی و معنوی زیادی را به کشور تحمیل خواهد کرد.

سعادتی با تجلیل از مجاهدت مدافعان سلامت در مقابله با این بیماری خواستار افزایش امکانات درمانی و استقرار بیشتر تیم‌های سیار بهداشتی در مناطق روستایی مازندران شد.

منتخب مردم در مجلس یازدهم با استقبال از اجرای طرح قرنطینه مازندران با هدف کنترل سریع کرونا یادآور شد: با توجه به وضعیت خاص مازندران می‌طلبد ستاد ملی مقابله با کرونا امکانات و اعتبارات بیشتری را به این استان اختصاص دهد.

وی با اظهار تأسف از برخی سودجویی‌ها و احتکار اقلام بهداشتی در شرایط کنونی خواستار برخورد قاطع و بدون اغماض با عاملان احتکار و گران‌فروشی محصولات بهداشتی شد.

سعادتی در پایان گفت: بیماری کرونا با همت مضاعف مردم و مسؤولان و در سایه تلاش‌های همه جانبه کادر موفق بهداشت و درمان کشورمان ریشه‌کن خواهد شد.

دیدگاه تان را بنویسید