کد خبر: 577127
تاریخ انتشار :

در گفت‌وگو با «نامه‌نیوز» مطرح شد؛

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه:برخی اختلافات سیاسی خود را با کرونا مرتبط کرده‌اند/ سیاسی‌کاری در موضوع کرونا ظلم به مردم است/ هیچکس و در هیچ مقامی نباید اختلافات سیاسی را جایگزین جان مردم کند/ هنوز خیابان‌های ما به طور جدی ضدعفونی نمی‌شوند و هر ایرانی وقتی به خانه

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه‌نیوز: سخنان اخیر حسن روحانی مبنی بر آنکه به هیچ‌وجه هیچ شهری قرنطینه نمی‌شود، نشان داد که او بحران ویروس کرونا را در حد قرنطینه شهرها مهم نمی‌داند. این در حالی است که چند روز گذشته سرلشکر باقری متعاقب دستور مقام معظم رهبری مبنی بر ورود نیروهای نظامی به موضوع کرونا گفته بود که با تدابیری شهرها خلوت می‌شود. با چنین وصفی به نظر می‌رسد که در موضوع برخورد با ادامه شیوع ویروس کرونا میان مسئولان عالی‌رتبه وحدت نظری وجود ندارد.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی باور دارد که در مقطع کنونی شاهد اختلاف نظرهای گسترده میان مسئولان در خصوص نحوه مواجهه با کرونا هستیم. او در تحلیل این موضوع به «نامه‌نیوز» گفت: «اپیدمی کرونا جزو مقولات حاکمیتی است؛ یعنی دستوراتی که داده می‌شود مافوق تصمیم همه دستگاه‌هاست و همه باید به آنها عمل کنند و زیر نظر ستاد مرکزی رفتار کنند و هیچ اختلاف نظری نباید وجود داشته باشد. متأسفانه بر خلاف این قاعده مسلم اکنون شاهد اختلاف‌نظرهایی میان مسئولان هستیم و فارغ از آنکه بخواهیم موضع‌گیری‌ها را تحلیل کنیم، عملکرد مسئولان نشان می‌دهد که اختلاف نظر وجود دارد».

او ادامه داد: «اکنون بعضی استان‌ها مانند تهران، گیلان، مازندران، اصفهان و... در اوج اپیدمی کرونا به سر می‌برند و استان‌های دیگر هم به سمت اوج اپیدمی حرکت می‌کنند. واقعیت این است که هیچ اقدام مؤثری برای جلوگیری از خزندگی کرونا رخ نداده است و برخی مسئولان اختلاف‌های سیاسی خود را با موضوع کرونا مرتبط کرده‌اند و این ظلم به ملت ایران است. مردم ایران همیشه پاک‌ترین سبک زندگی را داشته‌اند اما اکنون ایران جزو آلوده‌ترین کشورها به ویروس کروناست».

فلاحت‌پیشه در پایان تصریح کرد: «در شرایط خطیر این روزها که احتمال بیوتروریسم هم وجود دارد، اصلا جای هیچ اختلافی میان مسئولان وجود ندارد. هنوز خیابان‌های ما به طور جدی ضدعفونی نمی‌شوند و هر ایرانی وقتی به خانه می‌آید منبع آلودگی است در صورتی که در چین به قدری خیابان‌ها ضدعفونی می‌شوند که هر چینی در خیابان ویروس‌زدایی می‌شود. در کشوری که در زمینه‌های مختلف مدعی است، اصلا با ویروس کرونا مقابله مشهودی رخ نمی‌دهد. برای مقابله با کرونا همه باید سرباز باشند و هیچکس و در هیچ مقامی نباید اختلافات سیاسی را جایگزین جان مردم کند».

دیدگاه تان را بنویسید