کد خبر: 593838
تاریخ انتشار :

درگیری و آشوب در سوئد در پی آتش زدن قرآن

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، یکی از سخنگو‌های پلیس سوئد گفت، معترضان به سوی افسران پلیس اشیای مختلف پرتاب کرده و لاستیک خودرو‌ها را به آتش کشیدند.
این اعتراضات در پی آن بود که اوایل روز جمعه یک گروه از افراط گرایان جناح راستی یک جلد کلام‌الله مجید را به آتش کشیدند. کلیک کنید:
محسن افشانی آبروی ریحانه پارسا را برد! نطرسنجی جنجالی درباره گشت ارشاد یارانه نقدی 120 هزار تومان می شود + جزییات کامل
سخنگوی پلیس مالمو، واقع در جنوب سوئد گفت: ما اوضاع را تحت کنترل نداریم، اما تلاش می‌کنیم تا اوضاع را به دست بگیریم و آرام کنیم. بین این تظاهرات و آتش زدن قرآن ارتباطی وجود دارد.
وی ادامه داد: اعتراضات در پی به آتش کشیده شدن یک جلد قرآن رخ داده است.
روزنامه آفتونبلادت چاپ سوئد نیز نوشت، چندین اقدام ضد اسلامی در مالمو رخ داد که از جمله آن می‌توان به بی‌حرمتی سه مرد نسبت به قرآن در یک میدان اشاره کرد.
اعتراضات ضد اسلامی پس از آن در سوئد رخ داد که به راسموس پالودان، رهبر حزب راست افراطی دانمارکی "هارد لاین" اجازه برگزاری نشست در مالمو داده نشد و وی را در مرز با سوئد متوقف کردند.
سخنگوی پلیس مالمو گفت، پالودان قانون سوئد را نقض کرده است. رویکرد او تهدیدی علیه منافع اساسی جامعه و خطر محسوب می‌شود.
قرار بود پالودان جمعه برای برگزاری تظاهراتی علیه مسلمانان به جنوب سوئد برود. او همچنین برای آتش زدن قرآن فراخوان داده بود.
طبق گفته پلیس، او درخواست برای دریافت مجوز را داده بود، اما درخواستش برای این‌که امکان تضمین حفظ جان خودش، افراد رهگذر و تظاهرکنندگان مخالف او وجود نداشت، رد شد.
منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما