کد خبر: 593876
تاریخ انتشار :

انتقاد تند میشل اوباما از کاخ سفید/ اعتراضات موجب باز شدن چشم‌ها و تکان خوردن وجدان‌ها شد

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، میشل اوباما، بانوی اول سابق آمریکا اظهار کرد، اعتراضات سه ماه گذشته در آمریکا موجب "باز شدن چشمها، تکان خوردن وجدانها" و رفتن کشور به سمت تغییر شده است.
این همسر رئیس جمهور سابق آمریکا در پستی در شبکه‌های اجتماعی نوشت: تیراندازی‌های رخ داده در کنوشا من را شوکه کردند. اول، هفت گلوله از سلاح یک افسر پلیس به کمر جیکوب بلیک در حالی که بچه هایش نگاه می‌کردند شلیک شد. سپس دو شب بعد شلیک گلوله‌ها باعث کشته شدن دو معترض شد و مرد جوانی که تنها ۱۷ سال سن داشت دستگیر و به قتل متهم شد.
او ادامه داد: در این چند ماه گذشته، من زیاد درباره آنچه که کودکان ما هر روز در این کشور می‌بینند فکر کرده ام - عدم وجود همدلی، تحریک شدن اختلاف در زمان‌های بحران، نژادپرستی سیستماتیک و دیرینه که در این فصل تابستان انقدر برجسته بوده است.
همسر باراک اوباما عنوان کرد: گاهی آن‌ها آن را در اخبار می‌بینند. گاهی آن‌ها آن را در باغ رز کاخ سفید می‌بینند؛ و گاهی آن‌ها آن را از صندلی عقب یک خودرو می‌بینند.
وی ادامه داد، اگرچه از بابت نابرابری‌های ادامه دار در آمریکا "خسته و سرخورده" است، تظاهرات در سراسر کشور علیه نابرابری نژادی به او امید داده اند.
میشل اوباما گفت:، اما بعد از آن من اعتراضات قدرتمند و سریع را می‌بینم که در سراسر کشور ظهور یافته اند و من پرتو‌های یک چیز متفاوت را می‌بینم. این اعتراضات و کار‌ها باعث نخواهد شد جیکوب بلیک دوباره راه برود. آن‌ها وحشت را از آن بچه‌ها پاک نخواهند کرد؛ و همچنین آن‌ها کسانی را که از ما گرفته شدند را بر نخواهند گرداند.
وی تاکید کرد:، اما آن‌ها کار‌هایی را خواهند کرد. آن‌ها تا کنون باعث باز شدن چشمها، تکان خوردن وجدان‌ها شده و به یاد تمامی مردم متعلق به تمامی پیش زمینه‌ها آورده اند که این مشکل اوایل تابستان امسال حل نشد و تا زمانی که ما همگی تغییری ایجاد نکنیم قرار نیست به زودی حل شود.
منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما