کد خبر: 595604
تاریخ انتشار :

گفت‌وگوی مصطفی ادیب و میشل عون درباره روند تشکیل دولت لبنان

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به نقل از پایگاه خبری المنار، میشل عون، رئیس جمهوری لبنان شامگاه پنجشنبه میزبان مصطفی ادیب، نخست‌وزیر مکلف این کشور در کاخ بعبدا در بیروت بود.

طبق این گزارش، دو طرف در این دیدار به بررسی نتایج گفتوگوهای میشل عون با رؤسای فراکسیون‌های پارلمان و احزاب مختلف و تسریع در روند تشکیل دولت پرداختند.

میشل عون در این دیدار از مصطفی ادیب خواست که برای تشکیل دولت و برطرف کردن این مشکل به گفت‌وگو و تماس‌های خود ادامه دهد، چراکه وضعیت حال حاضر لبنان نیازمند یک تلاش نجات‌بخش سریع است.

وی همچنین بر پایبندی به ابتکار عمل فرانسه که مورد تأیید رهبران سیاسی لبنان قرار گرفته است، تأکید کرد.

مصطفی ادیب نیز در سخنانی پس از دیدار با عون گفت: با رئیس جمهور مشکلاتی را که در مسیر تشکیل دولت با آنها مواجه بودم، در میان گذاشتم. من خوب می‌دانم که زمانی برای تلف کردن نداریم و درصدد همکاری با همه برای تشکیل دولتی هستم که اختیار اجرای توافقات صورت گرفته با امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه را داشته باشد.

وی افزود: ما با میشل عون توافق کردیم که کمی صبر کنیم تا وقت بیشتری به رایزنی‌ها برای تشکیل دولت اختصاص بدهیم و ما امیدوار به کسب بهترین نتایج هستیم.

این درحالی است که یک روزنامه نگار لبنانی چهارشنبه مدعی شد ادیب استعفایش از این سمت را نوشته و سرنوشت این مساله طی روزهای آتی مشخص خواهد شد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما