کد خبر: 596456
تاریخ انتشار :

تقابل «سوخو-27» روسیه با جنگنده‌های «اف-18» کانادا نزدیک رومانی

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

منابع خبری از تقابل یک فروند جنگنده «سوخو-27 فلانکر» روسیه با جنگنده‌های «اف-18 هورنت» کانادا نزدیک حریم هوایی رومانی خبر دادند.

به نوشته وبگاه «رادیوی بین‌المللی کانادا» ارتش کانادا روز جمعه اعلام کرد که جنگنده‌های اف-18 ارتش این کشور موفق شدند یک فروند جنگنده سوخو-27 روسیه که در حال پرواز بر فراز دریای سیاه و نزدیک حریم هوایی رومانی بود را شناسایی و رهگیری کنند.

طبق این گزارش در عملیات رهگیری جنگنده روس، مرکز عملیات هوایی ناتو در اسپانیا و همچنین نیروی هوایی رومانی نیز مشارکت داشتند.

ارتش کانادا مدعی شده که جنگنده‌های این کشور تا خروج کامل سوخو-27 روسیه ازحریم هوایی رومانی به دقت پرواز آن را زیر نظر داشتند. کانادا تاکید کرده که پرواز جنگنده روسیه در حریم هوایی بین‌المللی و بدون نقض هیچگونه قوانین هوانوردی رخ داد.

نیروی هوایی کانادا در قالب کمک به ناتو هواپیماهی خود را در رومانی مستقر کرده تا هرگونه حمله محتمل به مرکز و شرق اروپا را دفع کند.

وزارت دفاع روسیه تاکنون در زمینه ادعای رهگیری سوخوو 27 در نزدیکی رومانی هیچ اظهارنظری نکرده است. روسیه طی روزهای گذشته سرگرم برگزاری رزمایشی بزرگ در جنوب روسیه از جمله دریای سیاه است.

طی روزها و هفته‌های گذشته هواپیماهای ناتو بارها از سوی جنگنده‌های روسیه رهگیری شدند و وزارت دفاع روسیه اعلام کرده که پرواز هرگونه هواپیمای نظامی نزدیک مرزهای خود را اقدام تنش‌زا میداند.

به گفته مقام‌های مسکو، هواپیمای روسیه حین پرواز در حریم هوایی بین‌المللی همواره قوانین هوانوردی از جمله مسافت را رعایت می‌کنند و تاکنون تخلفی از سوی آنها گزارش نشده است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما