کد خبر: 598419
تاریخ انتشار :

نمایندگان منتقد روحانی کیستند؟ / چطور جبهه پایداری تخریب روحانی و قالیباف را همزمان در دستورکار دارد؟

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

از پیشنهاد اعدام تا کنایه زخم بستر. از تهدید به استیضاح تا متلک به رنگ ریش! اینها خلاصه ای از محور توئیت هایی است که بعضی نمایندگان شاخص عضو جبهه پایداری در مجلس خطاب به حسن روحانی می نویسند و سعی می کنند تا در توهین آمیز بودن توئیت ها، از یکدیگر پیشی گیرند.

ماجرای اظهارات توهین آمیز برخی نمایندگان خطاب به دولتمردان از ماجرای حضور محمدجواد ظریف در بهارستان آغاز شد. آنجا بود که از تندترین چهره های مجلس رونمایی شد و برخی از آنها با صدای بلند رئیس دستگاه دیپلماسی را چنان نواختند که چند روز بعد با عتاب رهبر انقلاب روبرو شدند.

اما این ماجرا منتهی به توقف توهین ها نشد و برخی نمایندگان شاخص عضو جبهه پایداری که متوجه نزول شدید محبوبیت حسن روحانی شده بودند با واژگانی تند به رئیس جمهور حمله کردند تا شاید بتوانند در میان افکارعمومی برای خود محبوبیتی دست و پا کنند.

مجتبی ذوالنوری که در دوره پیشین مجلس نیز شهره به انتقاد از روحانی بود باز هم در این دوره سعی می کند تا رهبری رسانه ای حمله کنندگان را برعهده گرفته و از طرف مردم رای به «هزار بار اعدام» روحانی دهد.

صدای توهینی که این روزها از مجلس به گوش می رسد، آن صدایی نیست که قالیباف و تیم رسانه ای او سعی دارند شنیده شود. قالیباف که خود اخیرا از سوی رئیس جمهور هدف انتقاد قرار گرفته بود، واکنشی ملایم به این انتقاد داشت تا نشان دهد او و مشاورانش می خواهند چهره ای کاری و حاضر در میدان از مجلس نشان دهند تا مردم در قیاس با خانه نشینی طولانی روحانی، متوجه تفاوت های دو سبک مدیریتی شوند.

روشن است که حملات توئیتری نمایندگانی که از نظر سیاسی با رئیس مجلس همسو نیستند، این سناریو را برهم زده و نه فقط موضع قالیباف که با سفرهای استانی، به دنبال کسب محبوبیت است را تقویت نمی کند، بلکه پاستورنشینان را در جایگاه مظلومیت قرار داده و حتی ممکن است روحانی را محبوب کند.

در همین راستا به نظر می رسد نمایندگان منتقد می خواهند با توئیت های تند و تیز خود، نه فقط رهبری رسانه ای مخالفت با روحانی را تا انتخابات 1400 در اختیار بگیرند، بلکه همزمان می خواهند مانع از محبوبیت قالیباف شوند و عملا با کار رسانه ای، مانع از آن می شوند که سفرهای استانی و نظارت های میدانی رئیس مجلس دیده شود.

حملات دوگانه اعضای جبهه پایداری به روحانی و قالیباف، حکایت از آن دارد که ائتلاف مصلحتی این طیف از اصولگرایان با حامیان محمدباقر قالیباف در انتخابات مجلس یازدهم دیگر قرار نیست در خرداد سال آینده و انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم تکرار شود و باید منتظر ماند و دید که توئیت زنندگان بهارستانی می خواهند از کدام چهره در برابر نامزد حامی دولت در انتخابات 1400 رونمایی کنند.

منبع: خبرفوری

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما