کد خبر: 599266
تاریخ انتشار :

سی ان ان: آمریکا برای آشوب‌های پس از انتخابات آماده می‌شود

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

آمادگی وزارت امنیت داخلی آمریکا شامل اعزام سریع نیرو توسط اداره مهاجرت و گمرک و حفاظت از مرزها به شهرهای درگیر برای مقابله با معترضان به نتایج انتخابات سوم نوامبر (۱۳ آبان) است.

پیش از این آژانس‌های اجرای قانون و مهاجرت آمریکا برای سرکوب اعتراضات سراسری ضد نژادپرستی در پورتلند، سیاتل و واشنگتن مورد استفاده قرار گرفته بودند.

مقامات محلی بر این باورند که تصمیم دولت ترامپ در استفاده از نیروهای فدرال برای مقابله با اعتراضات خشونت آمیز موجب ایجاد ناآرامی های مدنی در شهرهای آنها شده است.

با نزدیک شدن به زمان برگزاری انتخابات، جرد کوشنر روز دوشنبه اعتراف کرد که پس از قتل جورج فلوید جامعه سیاهپوستان آمریکا اکثرا از نامزد دموکرات ها حمایت می کند.

کوشنر در ادامه به وعده های انتخاباتی روی آورد و گفت در صورت انتخاب مجدد دونالد ترامپ در انتخابات سوم نوامبر (۱۳ آبان) وی به دنبال اجرای طرحی بزرگ است که برای جامعه سیاهپوستان آمریکا فرصت اشتغال ایجاد می کند.

داماد ترامپ در حالی به ارائه وعده‌های انتخاباتی برای جامعه سیاهپوستان روی آورده که پنج ماه از قتل بی رحمانه جورج فلوید می گذرد و هنوز در برخی از ایالت های آمریکا اعتراضات سراسری علیه نژادپرستی برگزار می شود.

بعد از قتل ظالمانه فلوید توسط خشونت پلیس آمریکا، نظرسنجی های خبرگزاری رویترز نشان می‌دهد که اکثر مردم آمریکا دیگر متوجه شده اند که چرا جامعه سیاهپوستان آمریکا دیگر به پلیس این کشور اعتماد ندارند.

گفتنی است جو بایدن نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۲۰ با تکیه بر حمایت قاطع رأی‌دهندگان سیاه‌پوست، برنده مرحله مقدماتی حزب دموکرات شد؛ کسانی که موجب پیروزی حیرت‌انگیز او در کارولینای جنوبی و پیروزی‌ او در هفته‌های بعد شدند.

بایدن کارزار خود را بر چارچوب مخالفتش با اظهارات و اعمال نژادپرستانه ترامپ، از جمله پرسش از تابعیت باراک اوباما و ارجاع به اعتراضات برترپنداری نژاد سفید در شارلوتزویل، ویرجینیا و معترضان مقابل آن‌ها، و این گفته ترامپ که در هر دو طرف اعتراضات آدم‌های خوبی وجود داشته‌اند، بنا ساخته است.

منبع: ایرنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما