کد خبر: 599404
تاریخ انتشار :

نقشه شوم و خصمانه رژیم صهیونیستی برای ایران! + جزئیات

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، رسانه های صهیونیستی در گزارش‌های مختلفی اذعان کردند که هدف اصلی این رژیم از توافقات خود با کشورهای عربی در واقع ایجاد ائتلاف منطقه ای متشکل از این رژیم با امارات، بحرین، سودان، مصر ،اردن و چه بسا عربستان برای مقابله با ایران است.

به نوشته المیادین، در یک مورد از این گزارش‌ها یونی بن مناحم، کارشناس اسرائیلی امور کشورهای عربی در گفت وگو با شبکه هفتم رژیم صهیونستی می‌گوید: پشت پرده توافقات اسرائیل و کشورهای عربی توافق بالاتری وجود دارد و سودان در این معادله از نظر راهبردی در دریای سرخ از اهمیت بالایی برخوردار است و این مساله برای اسرائیل بسیار مهم است.

این کارشناس مطرح صهیونیستی با اشاره به اینکه هدف از توافق با کشورهای عربی ایجاد ائتلاف منطقه ای میان اسرائیل، امارات، بحرین، سودان، مصر، اردن و پس از آن ها عربستان است افزود: این ائتلاف سه هدف دارد؛ مقابله با خطرات ایران و جلوگیری از نفوذ این کشور در خاورمیانه، مقابله با محور اخوان المسلمین به رهبری قطر و ترکیه و ایجاد پل ارتباطی میان اسرائیل و فلسطین و تلاش برای حل اختلافات. وی همچنین تاکید کرد که جنبش حماس به دنبال تحریک مردم سودان برای مقابله با عادی سازی روابط است.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما