کد خبر: 599420
تاریخ انتشار :

دفاع نماینده مجلس از سخنانش علیه روحانی: در نقش سوپاپ اطمینان عمل کردیم!/ حمایت رهبری از دولت یک ایثار بزرگ بود

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، چند هفته پیش را باید دوران تقابل تمام‌عیار برخی نمایندگان اصولگرای مجلس یازدهم با حسن روحانی، رئیس‌جمهور دانست، تقابلی که انتظار می رفت با سخنان رهبری در حمایت از دولت به پایان برسد اما نمایندگان مخاطب رهبری ظاهرا با شرط و شروط حاضر به سکوت شده‌اند.

علی‌اصغر عنابستانی، نماینده سبزوار چندی پیش در توییتی خطاب به روحانی نوشته بود که: «کشور به حال خود رها شده و مردم در تامین مایحتاج خویش درمانده‌اند و زیر خط فقر درست و پا می‌زنند. رئیس‌جمهور در بند حفظ ریش خویش است! اف بر تو باد که ملتی را شرمنده کرده‌ای.» در ادامه، مجتبی ذوالنوری رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز به جز تهدید به استیضاح، از اعدام رییس‌جمهور سخن گفت و نوشت: «اگر برای توجیه مذاکره با دشمن، علت صلح امام حسن با معاویه را خواست اکثر مردم از امام ذکر می‌کنید! امروز اکثریت قاطع ملت ایران به کمتر از عزل و مجازات شما راضی نمی‌شوند؛ با منطق شما، رهبر انقلاب باید دستور دهند هزار بار شما را اعدام کنند تا دل مردم عزیز راضی شود.»

همچنین در روزی که اردشیر مطهری، نماینده گرمسار به‌عنوان مخالف وزیر صمت در مجلس سخنرانی کرد، خطاب به حسن روحانی گفت: آقای رییس‌جمهور که خودت را مخفی کردی آیا می‌دانی مردم می‌گویند خدا روحانی را لعنت کند؟! علاوه بر آن، محمدتقی نقدعلی نماینده خمینی‌شهر و یکی از منتقدان جدی حسن روحانی، سخنان رییس‌جمهور نیز در خصوص مکانیسم ماشه را اجرای شوی تلویزیونی دانست و گفت: این برخورد بیشتر شبیه تبلیغات چیپس و پفک در صدا و سیما بود.

پس از تمام این تقابل‌ها، چندی پیش رهبر انقلاب در نخستین دیدار حضوری خود با اعضای ستاد ملی مدیریت کرونا «هتک حرمت» رییس‌جمهور را حرام خواند. ایشان در ادامه عنوان کردند: «انتقاد با هتک حرمت تفاوت دارد ضمن اینکه امروز کشور بیش از هر زمان دیگری به همکاری و اتحاد و انسجام نیاز دارد.» پس از این سخنان رهبری نیز واکنش نمایندگان هتاک و حامیان و اطرافیان آنها نیز جالب توجه بود چرا که عده‌ای از آنها نه تنها به اشتباه خود اذعان نکردند بلکه با تفسیر به رای سخنان رهبری تلاش کردند این سخنان را در راستای مواضع خود تحلیل کنند.

حمایت رهبری از دولت یک ایثار بزرگ بود

محمدتقی نقدعلی نماینده خمینی‌شهر در واکنش به سخنان رهبر انقلاب گفت: ارزیابی بنده این است که مقام معظم رهبری به‌عنوان امام و پدر جامعه به‌خاطر مصالح عمومی کشور سپر بلای این دولت ضعیف شده‌اند، چراکه این دولت همانند طفلی که هر روز به زمین می‌خورد نیاز به حمایت دارد.

این نماینده اصولگرای مجلس یازدهم به رویداد۲۴ می‌گوید: صحبت‌های اخیر رهبر انقلاب در حمایت از دولت یک ایثار بزرگ بود و از ایشان غیر از این هم انتظار نمی‌رفت.

شاید دولت بتواند جبران مافات کند

وی تصریح کرد: این همه اعتراض و نارضایتی که در بین مردم و حتی رای‌دهندگان به رییس‌جمهور وجود دارد ریشه در سوءمدیریت دولت دارد. وقتی این شرایط در جامعه بالا گرفت، امام جامعه خود را ضربه‌گیر دولت کرد آن هم به‌خاطر مصالح کلان کشور. مقام معظم رهبری با این اظهارنظر، فرصت دیگری به دولت دادند تا در ادامه عمر کاری خود بلکه بتواند جبران مافات کند و قصور و تقصیر‌ها را ولو اندکی بررسی و فضا را به نفع مردم تغییر دهد.

من و همکارانم ضربه گیر دولت شدیم

نقدعلی در پاسخ به اینکه اگر به قبل برگردید آیا باز هم همان اظهارنظر‌ها را نسبت به رییس‌جمهور می‌کنید؟ گفت: در آن فضا و در آن ظرف آن‌قدر فضا ملتهب بود که بنده و همکاران بزرگوارم با اظهارنظر‌های خود ضربه‌گیر دولت شدیم. ما با حرف‌هایمان در قالب تخلیه فضای اعتراضی جامعه ظاهر شدیم. یعنی خود را سوپاپ کردیم تا مردم بدانند کسانی هستند که ندای اعتراضات آن‌ها را بشنوند و به گوش دولت برسانند. در مجموع کار ما به نفع دولت بود.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس اظهار داشت: مقام معظم رهبری معتقدند اعتراض و انتقاد نباید در قالب توهین باشد و ما هم این را قبول داریم و تمکین می‌کنیم.

این نماینده معترض به دولت در پاسخ به اینکه آیا در این باقی‌مانده عمر دولت دوازدهم مراعات دولت را در کلام خود خواهد کرد؟ گفت: هرچند این موضوع بیشتر به یک آرزو شبیه است، اما آرزو بر جوانان عیب نیست و امیدوارم این فرصتی که رهبر معظم انقلاب به آقای روحانی دادند موجب تغییر در عملکرد و روش او شود.

منبع: رویداد 24

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما