کد خبر: 600400
تاریخ انتشار :

اکسیوس:اگر اکثریت سنا دست جمهوریخواهان بیافتد.../ آیا بایدن مجبور می‌شود از بلندپروازی در انتخاب اعضای کابینه، دست بکشد؟

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، اکسیوس در مطلبی به قلم هانس نیکولاس و مایک آلن نوشت: احتمالاً تسلط جمهوری خواهان بر سنا، تیم جو بایدن را مجبور کند تا نامزدهای احتمالی کابینه خود را به گونه‌ای بچیند که رضایت میچ مک کانل هم لحاظ شود.

در ادامه این مطلب آمده است: اما چرا این موضوع مهم است؟ محاسبات سیاسی جدید سنا می‌تواند بلندپروازی‌های برخی از دموکرات‌ها، از جمله کسانی که همواره با جمهوری خواهان درگیر بودند را محدود کند.

برخی منابع به آکسیوس گفتند که این موضوع می‌تواند بایدن را بیشتر به سمت انتخاب گزینه‌های میانه‌رو مانند لائل برینارد برای وزارت خزانه داری یا تونی بلینکن برای وزارت کشور سوق دهد.

یک منبع نزدیک به مک کانل به آکسیوس گفت که یک سنای جمهوری خواه احتمالا هیچ نامزد چپ‌گرا که با جمهوری‌خواهان مشکلات عدیده‌ای دارد را تایید کند، اما با بایدن در مورد نامزدهای میانه‌رو همکاری خواهد کرد. این منبع افزود: دستور کار بایدن با کنترل سنا توسط جمهوری خواهان به شدت محدود می‌شود.

وضعیت بازی: در حال حاضر تیم بایدن مشغول بررسی نتایج نهایی سنا است تا ببیند آیا مجبور است تا با مک کانل بر سر تمام گزینه‌های خود رایزنی کند یا اینکه تنها لازم است تمرکز خود را بر روی یک یا دو گزینه قرار دهد.

به طور سنتی، یک رئیس جمهور جدید برای انتخاب تیم مورد نظر خود دست بازی دارد.

تصویر بزرگ: این واقعیت سیاسی می‌تواند منجر به این شود که بایدن کابینه‌ای با اعضای میانه‌رو بیشتر داشته باشد.

همچنین در اختیار گرفتن اکثریت سنا توسط جمهوری‌خواهان این بهانه را به بایدن می دهد تا نامزدهای چپ میانه مانند سن الیزابت وارن یا برنی سندرز را که از حمایت مشتاقانه ترقی خواهان برخوردار است را به کلی نادید بگیرد.

رایس که سفیر پیشین باراک اوباما در سازمان ملل و مشاور امنیت ملی بود، مدتهاست که به دنبال تصدی سمت وزیر خارجه یا پست دیگری در کابینه است. بدین منظور او ضمن دفاع از پاسخ دولت به حمله 2012 به كنسولگری آمریكا در بنغازی، بارها با جمهوری‌خواها درگیر شده است.

بایدن پیش از انتخاب کاملا هریس در سمت معاونت‌اش، سوران رایس را مد نظر داشت. ارین پلتون گفت که رایس پیشتر نیز توسط سنایی جمهوری‌خواه در سمت سفیری آمریکا در سازمان ملل تایید شد و این بار نیز احتمالا تایید خواهد شد.

آبرامز، رهبر اقلیت سابق مجلس جورجیا، نیز مسیر دشواری را برای گرفتن تأیید سنای جمهوریخواه در پیش دارد. در سویی دیگر سالی یتس که تحت نظر دادستان کل کشور است نیز به دلیل نقشی که در تحقیقات وزارت دادگستری درباره مایکل فلین، مشاور امنیت ملی ترامپ داشته، می‌تواند با مخالفت جمهوری‌خواهان روبرو شود.

در ماه آگوست، ییتس در برابر کنگره از نقش خود دفاع و فلین را به بی اثر کردن تحریم‌های آمریکا علیه روسیه متهم کرد.

باهوش باشید: ممکن است بایدن بیشتر به سناتورهای دموکرات در ایالت‌های آبی یا سناتورهای سابق متکی باشد.

این می‌تواند شانس انتخاب کونز در دولت را تقویت کند. داگ جونز، سناتور آلاباما که روز سه شنبه شکست خورد، ممکن است روزگار راحت تری نسبت به یتس در دادگستری داشته باشد.

اگر بایدن كونز را به سمت وزارت منصوب كند، دموكراتها از یك كرسی در سنا محروم نخواهند شد، زیرا جان كارنی، فرماندار دموكرات دلاور، می‌تواند به سرعت لیزا بلانت روچستر، نماینده دیگر دموکرات را به كرسی منصوب كند. این به دموکرات‌های سنا اطمینان می‌دهد که آنها حداقل یک زن سیاه پوست در صف خود دارند.

منبع: انتخاب

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما