کد خبر: 603056
تاریخ انتشار :

عربستان اتهاماتش علیه قطر را تکرار کرد

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

«عبدالله بن یحیی المعلمی» نماینده دائم عربستان در سازمان ملل در مصاحبه با شبکه خبری «راشاتودی» گفت که بحران میان قطر و کشورهای حوزه خلیج فارس می‌تواند طی ۲۴ ساعت حل و فصل شود.

وی ادعا کرد: در صورتی که قطر دست از مواضع سابق خود و حمایت از تروریست‌ها بردارد و دیگر رسانه در اختیار احزاب تندرو قرار ندهد و در امور داخلی سایر کشورهای عربی دخالت نکند،‌ روابط دوحه و کشورهای حوزه خلیج فارس طی چند ساعت بهبود می‌یابد.

این در حالی است که پایگاه خبری «الخلیج الجدید» چندی پیش به نقل از برخی منابع دیپلماتیک عربی از حل احتمالی بحران دیپلماتیک عربستان و متحدانش با قطر و آشتی قریب‌الوقوع میان اعضای شورای همکاری خلیج فارس طی روزهای آینده خبر داده بود، ولی در عین حال تاکید کرد که این بحران هنوز حل نشده است.

به نوشته این پایگاه خبری، طی روزهای اخیر نشست‌هایی میان مقامات عضو این شورا در کویت و عمان برگزار شده که در نتیجه آنها توفقاتی بدست آمده که احتمالا به‌زودی اعلام خواهد شد، اما این توافقات در لحظات پایانی به دلیل عقب‌نشینی امارات از مذاکرات، نهایی نشده است.

روابط چهار کشور عربی عربستان سعودی، مصر، امارات و بحرین با قطر به دنبال اولین سفر خارجی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در سال ۹۶ (۵ ژوئن ۲۰۱۷) به ریاض و اتهام‌های چهار کشور یادشده علیه دوحه قطع شد و تلاش‌های واشنگتن تا به این روز برای حل این بحران به منظور اعمال فشار بیشتر به ایران راه به جایی نبرده است.

منبع: ایرنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما