کد خبر: 603077
تاریخ انتشار :

واکنش نماینده عربستان به گزارش‌های مربوط به دیدار نتانیاهو و بن‌سلمان

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، عبدالله المعلمی، سفیر دائم عربستان در سازمان ملل در گفت‌وگویی تلویزیونی نسبت به گزارش‌های متعدد درخصوص نزدیک بودن عادی سازی روابط بین تل‌آویو و ریاض اظهارتعجب کرد و مدعی شد، این گزارش‌ها هیچ ارتباطی با واقعیت ندارند.

او درباره نشست مطرح شده بین بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در شهر نیوم گفت: همانطور که وزیر خارجه تاکید کرد نشستی برگزار نشده است. هر گونه گمانه‌زنی درباره این نشست یا رایزنی‌های در این نشست فرضیه‌هایی نابجا و غیرسازنده هستند.

المعلمی درباره اهداف و انگیزه‌های رسانه‌های رژیم صهیونیستی از افزایش این گزارش‌ها در این باره تصریح کرد: نمی‌دانم. اما شاید حکایت از تمایل و امید اسرائیلی‌ها داشته باشد، تصور می‌کنند با صحبت زیاد کردن درباره آن احتمالا به وقوع خواهد پیوست. تا زمانی‌که بر موضع رسمی خود تاکید می‌کنیم انگیزه‌های آنها برای ما مهم نیست.

وی درباره گزارش‌ها در زمینه این‌که تعویق سفر نتانیاهو به بحرین بنا به درخواست عربستان بوده، گفت: ما هیچ کس را نصیحت نمی‌کنیم نه بحرین را نه کشورهای بالغ و قوی که خودشان قادر به تصمیم گیری هستند. ماهیت نقش ما این نیست که هیچ کشور و طرفی را توصیه و نصیحت کنیم. رویکرد عربستان عدم مداخله در روابط دو جانبه بین دو طرف دیگر است.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما