کد خبر: 603353
تاریخ انتشار :

برجام موضوع گفت و گوی تلفنی دیپلمات های ارشد روسیه و فرانسه

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، وزارت امور خارجه روسیه روز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد: ریابکوف و اررا در این تماس تلفنی، مسائل مهم از جمله برجام ،کنترل تسلیحات و ثبات راهبردی ، دورنمای اجرای پیمان کاهش تسلیحات تهاجمی راهبردی یا استارت-۲ و پیمان آسمان های باز را بررسی کردند.

پیمان آسمان‌های باز توافقنامه‌ای بین ۳۴ کشور جهان درباره پرواز هواپیماهای تجسسی بر فراز مناطق کشورهای عضو این معاهده است که در سال ۲۰۰۲میلادی به امضا رسید و آمریکا یک هفته پیش از آن خارج شد و مدت اعتبار پیمان استارت-۲ بین روسیه و آمریکا نیز روز ۵ فوریه ۲۰۲۱ ( بهمن ماه ) بسر می رسد و مسکو برای تمدید این پیمان تلاش می کند.

ریابکوف و اررا در ادامه گفت و گوی تلفنی به تبادل نظر درخصوص وضعیت پیرامون برجام برای حل و فصل وضعیت پیرامون برنامه هسته ای ایران پرداختند.

روسیه و فرانسه عضو گروه ۱+۴ هستند که برای اجرای برجام و ایجاد توازن در آن ازنظر تعهدات و حقوق ایران در چارچوب این توافق بین المللی تلاش می کنند.

دیپلمات های روسیه و فرانسه درخصوص رویکردهای برای تامین امنیت اروپا در شرایط توقف اجرای پیمان منع موشک های هسته ای کوتاه و میان برد گفت و گو و تبادل نظر کردند.

منبع: ایرنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما