کد خبر: 605747
تاریخ انتشار :

انحلال پارلمان رژیم صهیونیستی؛ تزلزل بیشتر این رژیم در عرصه منطقه‌ای

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

عضو کمیسیون سیاسی جمعیت دفاع از فلسطین مطرح کرد: انحلال پارلمان رژیم صهیونیستی؛ متزلزل تر شدن

یک عضو کمیسیون سیاسی جمعیت دفاع از فلسطین تاکید کرد:با وجود عمیق شدن اختلافات و جنگ قدرت در رژیم صهیونیستی قطعا به مرحله فروپاشی و سقوط می رسد.

حسین کنعانی مقدم در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص انحلال پارلمان رژیم صهیونیستی واین که برای چهارمین بار طی دو سال گذشته باید به سمت برگزاری انتخابات بروند گفت: بعد از اختلافات جدی که بین حزب حاکم یعنی حزب نتانیاهو و آبی سفیدها اتفاق افتاد و نتوانستند دولت ائتلافی تشکیل دهند نتانیاهو یک سال به عنوان نخست وزیر و رقیب او به عنوان وزیر دفاع روی کار بودند.

وی تصریح کرد: اما با توجه به اختلافاتی که نتانیاهو و بنی‌گانتس با یکدیگر پیدا کردند باید دولت جدید تشکیل شود و چاره ای جز انحلال کنست نداشتند و بعد از انتخابات مجدد باید نخست وزیر و کابینه معرفی شود.

این کارشناس مسائل منطقه همچنین بیان کرد: با وجود عمیق شدن اختلافات و جنگ قدرت در رژیم صهیونیستی قطعا به مرحله‌ای می‌رسند که این رژیم در حال فروپاشی و سقوط قرار می‌گیرد زیرا اختلافات جدی و اساسی آنها سیاسی و عقیدتی است.

عضو کمیسیون سیاسی جمعیت دفاع از فلسطین همچنین اظهار کرد: بنابراین در فرصت به وجود آمده باید مقاومت بهره گیری لازم را داشته باشد و بتواند برنامه های خود را پیش ببرد.

کنعانی مقدم درباره اهداف و برنامه های رژیم صهیونیستی در پی عادی سازی با کشورهای منطقه گفت: قطعا دولت ضعیف نمی تواند اهداف بلند پروازانه خود را دنبال کند. مساله آشکار سازی کشورهای عربی هم در همین راستا است . بنابراین رژیم صهیونیستی در عرصه منطقه ای متزلزل تر می شود.

وی در پایان اظهار کرد: گاهی اوقات نگرانی وجود دارد که هنگام شکاف در داخل رژیم صهیونیستی آنها حملاتی را به جنوب لبنان و سایر نقاط دیگر انجام می‌دهند تا بر اخالافات داخلی خود سرپوش بگذارند و ممکن است نتانیاهو دست به چنین اقدامات ماجراجویی بزند و ترامپ هم در این چند روز باقی مانده از او حمایت کند.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما