کد خبر: 606596
تاریخ انتشار :

ترامپ ممنوعیت‌های مهاجرتی به آمریکا را تمدید کرد

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

در حالی که حدود سه هفته به پایان دولت کنونی آمریکا باقی مانده، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور این کشور ممنوعیت‌های مهاجرتی به ایالات متحده را تمدید کرد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، دو قانون ممنوعیت مهاجرتی که به دستور ترامپ تمدید شدند، جلوی صدور «گرین کارت» برای تعداد زیادی از ثبت‌نام کنندگان خارجی را گرفته و کارگران خارجی را نیز موقتاََ از ورود به خاک ایالات متحده باز می‌دارد.

رئیس‌جمهور آمریکا دلیل تمدید ممنوعیت‌های مهاجرتی به این کشور را نیاز به حفظ شغل لازم برای نیروی کار آمریکایی و کمک به اقتصاد بحران‌زده این کشور در بحبوحه شیوع همه‌گیری کووید۱۹ عنوان کرده است.

بر اساس این گزارش، ممنوعیت‌های مهاجرتی به آمریکا که در ماه آوریل و ژوئن صادر شده بودند، در تاریخ سی‌ویک دسامبر منقضی می‌شدند اما با دستور ترامپ تا ۳۱ مارس ۲۰۲۱ تمدید شدند.

به نوشته رویترز، این در حالی است که گروه‌های مختلف تجاری و کسب‌وکارهای آمریکایی و همچنین دادگاه‌های این کشور، با ممنوعیت‌های مهاجرتی ترامپ مخالفت کرده‌اند.

«جو بایدن» رئیس‌جمهور منتخب آمریکا که قرار است در تاریخ بیستم ژانویه قدرت را از ترامپ تحویل بگیرد، از این ممنوعیت‌های مهاجرتی انتقاد کرده اما نگفته به محض روی کار آمدن، آنها را لغو می‌کند.

بر اساس این گزارش، حداقل ۲۰ میلیون آمریکایی در پی شیوع ویروس کرونا در این کشور شغل خود را از دست داده‌اند و هم‌اکنون از مزایا و بیمه‌کاری بهره‌مند هستند.

از زمان اعلام وضعیت اضطراری در آمریکا به دلیل شیوع ویروس کرونا در ماه مارس، ترامپ استقرار مجدد پناهجویان را در این کشور متوقف کرده است، کودکان بی‌همراه را اخراج کرده است، حتی تعدادی از مهاجرت‌های قانونی را به حالت تعلیق درآورده، مرز‌ها را به روی پناهجویان بسته و جلسات دادگاه‌ها را برای افرادی که در انتظار این جلسات در مکزیک هستند را عقب انداخته است.

چندی پیش، وبگاه «هافینگتون پست» در یادداشتی نوشته بود رئیس‌جمهور آمریکا شیوع ویروس کرونا در این کشور را بهانه کرده تا دستور کار مقابله با مهاجرت‌ها به این کشور را پیش ببرد.

منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما

دیگر رسانه ها