کد خبر: 606662
تاریخ انتشار :

حزب رفاه افغانستان:ترور سردار سلیمانی در حمایت از تروریست‌های داعش بود

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

در بیانیه حزب رفاه ملی افغانستان که نسخه ای از آن شامگاه جمعه در اختیار ایرنا مرکز قم، قرار گرفت، آمده است: حزب رفاه ملی افغانستان ضمن گرامی داشت اولین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی که به دستور مستقیم دونالد ترامپ رئیس جمهور تروریست آمریکا صورت گرفت، به این باور است ترور هدفمند سلیمانی از قبل برنامه ریزی شده و دقیقا در راستای حمایت از تروریست های داعش از جانب آمریکا صورت گرفته است.

بیانیه افزوده است: قاسم سلیمانی یگانه شخصیت بود که به درخواست و تقاضای کشورهای منطقه از جمله دولت های عراق و سوریه علیه فعالیت های تروریستی داعش وارد عمل و مبارزه شد، جهان متوجه شد که نابودی گروه تروریستی داعش مدیون ایثار، فداکاری و محصول تلاش ها و مبارزات سردار قاسم سلیمانی است.

این بیانیه حاکی است: آمریکا همواره خود را در شعار مدافع حقوق بشر ، حقوق زن ، حقوق اقلیت ها و در خط اول مبارزه با تروریست ها قلمداد می نمود؛ ترور سردار قاسم سلیمانی توسط آمریکایی ها در کشور عراق چهره کریه و دروغین این کشور را آشکار تر ساخت و در عمل ثابت شد که آمریکایی ها خود بزرگترین تروریست دولتی در جهان است.

نگران وضع کنونی افغانستان هستیم

حزب رفاه ملی افغانستان در ادامه حملات پی در پی روی خبرنگاران در کابل ، غزنی ، ننگرهار ، هلمند ، نمایندگان پارلمان و مردم بی دفاع را محکوم و نگرانی خود را از وضع کنونی کشور اعلام کرده است.

در ادامه بیانیه حزب رفاه ملی افغانستان آمده است: از دولت جمهوری اسلامی افغانستان به ویژه از رئیس جمهور محترم آقای محمد اشرف غنی و دکتر عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه ملی می خواهد آنچه در توان دارند برای بهبود وضع امنیتی کشور تلاش نمایند.

بیانیه حاکی است: شرایط ناامنی و ترور های زنجیره ای خبرنگاران و فعالان مدنی و شخصیت های دلسوز به وطن روز به روز افزایش یافته و ما عمیقا نگران این وضع هستیم.

در ادامه بیانیه آمده است: حزب رفاه ملی افغانستان همچنان در مذاکرات صلح خواهان آتش بس فوری، حفظ دستاوردهای دو دهه گذشته از جمله قانون اساسی، دولت جمهوری اسلامی و سیستم برگزاری انتخابات آزاد می باشد و موارد فوق را خط قرمز برای مردم افغانستان می داند.

بیانیه افزوده است:حزب رفاه ملی افغانستان از گروه طالبان می خواهد بیش از این به اقدامات تروریستی و جنگ های خانمان سوز دامن نزند و به خواسته های دولت و مردم افغانستان که صلح ، ثبات و امن است احترام گذاشته و نگذارند افغانستان بیش از این میدان تاخت و تاز و جنگ های نیابتی کشور های خارجی گردد.

در بخش دیگری از این بیانیه تاکید شده است: حزب رفاه ملی افغانستان میلاد با سعادت پیامبر عظیم الشان حضرت عیسی ابن مریم (ع) و آغاز سال ۲۰۲۱ میلادی را به تمام مسیحیان جهان و پیروان آن حضرت تبریک و تهنیت عرض می نماید و آرزومند است سال ۲۰۲۱ میلادی سال خوب، خوش همراه با صلح دوستی و صمیمیت برای تمام انسانهای جهان به ویژه برای ملت های مظلوم و دردمند افغانستان، یمن، سوریه، فلسطین و دیگر کشورها باشد.

حزب رفاه ملی افغانستان افزوده است: انتظار داریم پیروان واقعی و راستین حضرت عیسی مسیح (ع) دولت ها و کشورهای زورگو، متجاوز و قدرت طلب مانند آمریکا و رژیم اشغالگر اسرائیل را وادار نمایند تا از آدم کشی، جنایت، غارت، چپاول، ترویج افراط گرایی و نژاد پرستی و تحمیل خواسته های غیر انسانی علیه کشورها و ملت های مظلوم و محروم دست بردارند و به کرامت، عزت و شرافت انسانی و قوانین بین المللی احترام بگذارند.

این بیانیه حاکی است: حزب رفاه ملی افغانستان از کشورهای دوست، همسایه مجامع جهانی، سازمان همکاری کشورهای اسلامی و سازمان ملل متحد مصرانه می خواهد دولت و مردم افغانستان را در تأمین امنیت و صلح پایدار که خواسته مردم افغانستان است یاری نمایند، گرچه سازمان ملل متحد تلاش های در این زمینه داشته ولی کافی نیست ما خواهان توجه و همکاری بیشتر سازمان ملل متحد و سازمان همکاری کشورهای اسلامی به افغانستان هستیم. /

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما