کد خبر: 607210
تاریخ انتشار :

اتهاماتی که وارد می کردند به آیت الله هاشمی نمی‌چسبید

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

رسول منتجب نیا در نشست مجازی دفاتر استانی شرق کشور حزب جمهوریت یا بیان اینکه مرحوم آیت الله هاشمی سرمایه بزرگ و تاریخی و شخصیتی کم نظیر بود، اظهار کرد: آیت الله هاشمی متعلق به یک ملت و یک عصر نبود. او متعلق به تاریخ بشریت است و باید آن طور که هست شناسانده شود تا نسل های آینده شناخت بیشتری از او پیدا کنند.
وی با اشاره به آینده نگری و توان مدیریتی آیت الله هاشمی، افزود: وقتی او در مجلس اول موضوع مترو تهران را مطرح کرد، ما به آن به عنوان یک پروژه اشرافی نگاه می کردیم و ضرورت آن را حس نمی کردیم اما آیت الله هاشمی به فکر مردم و آینده تهران بود. او مجلس را به گونه ای اداره می کرد که گویی چهل سال مجلس را مدیریت می کرده و تجربه قانونگذاری دارد. او در دوران دفاع مقدس هم نشان داد که بر مسائل نظامی و مدیریت جنگ تسلط دارد.
این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: چنین شخصیت هایی به همان میزان که جاذبه و طرفدار دارند، دشمنان قسم خورده هم دارند. با این انسان های بزرگ گاهی مغرضانه و گاهی از روی جهالت دشمنی می شود. اتهاماتی که به آیت الله هاشمی وارد می کردند به شخصیت اش نمی چسبید.
منتجب نیا همچنین گفت: مرحوم هاشمی یک اندیشمند بزرگ و تحلیلگر سیاسی واقع بین و ژرف اندیش بود که نظراتش بر سران کشورهای همسایه و حتی سایر کشورها تاثیرگذار بود. کمتر تحولی در کشور انجام می شد که هاشمی نقش پررنگی در آن نداشته باشد.
دبیرکل حزب جمهوریت ایران اسلامی یا بیان اینکه آیت الله هاشمی دغدغه مردم را دانش و دلسوز آنها بود، اظهار کرد: او همیشه می گفت باید درد جامعه را درک کنیم و دنبال اجرای طرح هایی برای رفاه مردم بود.
وی در پایان گفت: هاشمی یک سرمایه بزرگ انسانی و تاریخی بود. هاشمی زنده است و او را نمی توان از اذهان مردم خارج کرد. هاشمی یک روش و درک اجتماعی است. او دین خود را به نظام، انقلاب و مردم ایفا کرد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما