کد خبر: 607242
تاریخ انتشار :

اقدام احتمالی کره جنوبی برای نفت‌کش توقیفی + جزئیات

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، به نوشته وبگاه «کِی‌بی‌اِس»، در گزارشی که امروز (چهارشنبه) به پارلمان کره جنوبی ارائه شده، وزارت خارجه این کشور گفته که فرایند قانونی، یکی از راه‌های سئول برای حل مسئله نفت‌کش توقیفی است.

کلیک کنید: سهام عدالت 17 دی 99/ چگونه سود سهام عدالت را دریافت کنیم ؟+جزئیات مهم

این وزارتخانه توضیح داد که در میانه روند راستی‌آزمایی از دلایل تهران درباره توقیف نفت‌کش کره جنوبی در تنگه هرمز مبنی بر ایجاد آلودگی محیط زیستی و همچنین نقض حریم دریایی ایران است.

بر اساس این گزارش، وزارت خارجه کره جنوبی در ادامه افزود که تماس‌ها با ایران را از طریق سفارتخانه‌های دو کشور حفظ کرده و برنامه سفر «چوی جونگ‌کُن» معاون اول وزیر خارجه این کشور به تهران در روز یکشنبه را تدارک دیده است.

کلیک کنید: قیمت طلا 18 عیار 99/ قیمت طلا 17 دی 99+ جدول

به نوشته کی‌بی‌اس، یک هیأت دیپلماتیک کره جنوبی نیز شامگاه چهارشنبه عازم تهران می‌شوند.

این وزارتخانه همچنین خبر داد که قصد دارد نماینده کنسولی خود را به «بندرعباس» بفرستد تا ضمن ملاقات با ۲۰ خدمه نفت‌کش توقیفی، به کارهای مربوط به بررسی موضوع کمک کند.

روز دوشنبه بود که نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران اعلام کرد یک شناور نفتکش کره جنوبی با نام تجاری «هانکوک چیمی» به دلیل نقض پیاپی قوانین زیست‌محیطی در خلیج فارس توقیف شده است.

کلیک کنید: تلاش علی کریمی برای ریاست فدراسیون/علی کریمی رئیس می شود یا نه ؟

دولت کره جنوبی توقیف هانکوک چیمی را تأیید کرده و گفته یکی از یگان‌های این کشور که وظیفه مبارزه با دزدان دریایی را به عهده دارد روانه آب‌های مجاور تنگه هرمز کرده است.

گفته می‌شود شناور مذکور حامل ۷۲۰۰ تن اتانول بوده است. خدمه کشتی را اتباع کشورهای کره جنوبی، اندونزی، ویتنام و میانمار تشکیل می‌دهند.

پیش از این، سخنگوی وزارت خارجه کره جنوبی از سفر یک هیأت دیپلماتیک این کشور به ایران برای رایزنی درباره آزادی نفت‌کش توقیف‌شده این کشور در تنگه هرمز خبر داده بود

منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما