کد خبر: 607284
تاریخ انتشار :

دموکرات ها در آستانه کنترل سنا / یکی از کرسی های باقیمانده در جورجیا به دموکرات ها رسید + عکس

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، جان آساف، دیگر دموکرات نامزد کرسی سنا از ایالت جورجیا بر اساس آخرین شمارش آرا، با ۱۲۸۰۶ رای از پردیوی جمهوری خواه جلوتر است.

در انتخابات سنای آمریکا که در ۱۳ آبان ماه همزمان با انتخابات ریاست جمهوری و مجلس نمایندگان برگزار شد، تکلیف ۲ کرسی ایالت جورجیا به دلیل به حد نصاب نرسیدن آرا، به دور دوم در ۱۶دی ۱۳۹۹ کشیده شد.

آخرین نتایج حاکی از آن است که با شمارش نزدیک به ۹۸ درصد آرای این ایالت جان اوسوف دموکرات با ۵۰.۱ درصد از دیوید پردو جمهوریخواه با ۴۹.۹ درصد پیشی گرفته است.

دموکرات ها در آستانه کنترل سنا / یکی از کرسی های باقیمانده در جورجیا به دموکرات ها رسید + عکس

بنابر آخرین گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان: «دیوید پردو» جمهوری خواه و "یان اوسوف" دموکرات هریک با کسب دو میلیون و ۱۹۰ هزار رای، ۵۰-۵۰ و "رافائل وارناک" دموکرات و "کلی لوفلر" جمهوری خواه هریک به ترتیب با کسب ۵۰.۴ درصد و ۴۹.۶ درصد آرا رقابتی تنگاتنگی داشتند.

احتمال پیروزی اوسوف با توجه به اینکه آرای باقی‌مانده بیشتر مربوط به حوزه‌های دموکرات‌ است، زیاد است.

در حال حاضر جمهوری‌خواهان ۵۰ کرسی سنای آمریکا را در اختیار دارند که در صورت پیروزی در رقابت‌های امروز، اکثریت را در اختیار خواهند داشت.

چنانچه دموکرات‌ها بتوانند هر دو کرسی را از آن خود سازند، آرای دو حزب در این مجلس مساوی خواهد شد و رای کامالا هریس معاون اول رئیس جمهوری بعدی، تعیین کننده خواهد شد.

منبع: انتخاب

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما