کد خبر: 608066
تاریخ انتشار :

جزئیات جدید از استیضاح ترامپ !

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، مجلس نمایندگان آمریکا در نظر دارد روز چهارشنبه به وقت محلی، استیضاح رئیس جمهوری این کشور را در دستور کار قرار دهد و به همین دلیل، دادستان‌های محکمه استیضاح تعیین شدند.

نانسی پلوسی شامگاه سه‌شنبه نام ۹ عضو دموکرات مجلس نمایندگان را برای هدایت محکمه استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری چهل و پنجم آمریکا معرفی کرد.

جیمی راسکین عضو کمیته نظارت و اصلاحات که طراح اصلی استیضاح است، به عنوان مدیر ارشد تعیین شده است.

دیانا دگت، عضو کمیته انرژی و تجارت که به عنوان رئیس کمیته فرعی نظارت و تحقیقات فعالیت می‌کند.

دیوید سیسیلین عضو کمیته قضایی که به عنوان رئیس کمیته فرعی قوانین ضد انحصاری، تجارت و اداری اشتغال دارد و در کمیته امور خارجه هم فعالیت می‌کند.

خواکین کاسترو عضو کمیته اطلاعات و کمیته امور خارجه است که ریاست کمیته فرعی نظارت و تحقیقات را هم برعهده دارد.

اریک سوالول عضو کمیته اطلاعات و رئیس کمیته فرعی مدرنیزاسیون و آمادگی اطلاعات و کمیته قضایی است.

تد لیو عضو کمیته قضایی و کمیته امور خارجه است.

استیسی پلاسکت عضو کمیته راه و روش مجلس است.

مادلین دین عضو کمیته قضایی است که در کمیته فرعی قانون اساسی، حقوق مدنی و آزادی‌های مدنی فعالیت می‌کند.

جو نگوس عضو کمیته قضایی است و در آنجا به عنوان نایب رئیس کمیته فرعی قوانین ضد انحصاری ، تجارت و اداری اشتغال دارد.

در صورتی که استیضاح ترامپ رای بیاورد، او تنها رئیس جمهوری آمریکا خواهد بود که ۲ بار و از ۲ مجلس متفاوت استیضاح شده است.پس از آن نوبت به محکمه سنا خواهد رسید که ریاست آن را رئیس دیوان عالی آمریکا برعهده خواهد گرفت.

معاون رئیس جمهوری آمریکا برکناری ترامپ را نپذیرفت معاون رئیس جمهوری آمریکا در نامه‌ای به رئیس مجلس نمایندگان گفت برای اعمال متمم ۲۵ قانون اساسی به منظور برکناری دونالد ترامپ، اقدام نخواهد کرد.

مایک پنس شامگاه سه‌شنبه این مطلب را در نامه‌ای به نانسی پلوسی مطرح کرد در حالیکه اعضای مجلس نمایندگان در حال رای‌گیری برای تصویب قطعنامه‌ای بودند که از پنس می‌خواهد که کابینه را تشکیل و نسبت به برکناری ترامپ اقدام کنند.

معاون رئیس جمهوری آمریکا در نامه خود آورده است هر آمریکایی از حمله هفته گذشته به کنگره ملت ما شوکه و ناراحت شد، و من از راهبری شما و دیگر راهبران کنگره در تجدید جلسه کنگره برای تکمیل عمل مردم، در همان روز سپاسگزارم.

پنس افزود: این لحظه ای بود که وحدتی را که هنوز درصورت نیاز بیشتر در کنگره وجود دارد، به مردم آمریکا نشان داد اما اکنون، در حالیکه تنها هشت روز از دوره ریاست جمهوری باقی مانده است، شما و مجمع نمایندگان دموکرات خواستار تشکیل کابینه و من برای اعمال متمم ۲۵ قانون اساسی هستید.

وی ادامه داد:من اعتقاد ندارم که چنین عملی به نفع ملت ما یا با قانون اساسی ما سازگار باشد. هفته گذشته ، اجازه ندادم برای اعمال قدرت فراتر از اختیارات قانونی خود برای تعیین نتیجه انتخابات، تحت فشار قرار بگیرم و اکنون نیز به تلاش‌های مجلس نمایندگان برای انجام بازی‌های سیاسی در زمانی بسیار جدی در زندگی ملت ما اجازه نمی‌دهم.

معاون رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: همان‌طور که به خوبی می‌دانید، متمم ۲۵ برای رسیدگی به ناتوانی یا معلولیت رئیس جمهوری طراحی شده است. همین چند ماه پیش، وقتی شما قانونی را برای ایجاد کمیسیون متمم ۲۵ ایجاد کردید، گفتید ، "شرایط ریاست جمهوری برای ریاست جمهوری باید توسط علم و حقایق تعیین شود."

پنس ادامه داد: سپس گفتید که ما باید "احترام بگذاریم که قضاوتی را بر اساس نظر یا رفتاری که دوست نداریم قضاوت نکنیم ، بلکه براساس یک تصمیم پزشکی احترام بگذاریم."

وی خطاب به رئیس مجلس نمایندگان اظهار کرد: حق با شما بود. مطابق قانون اساسی ما، متمم بیست و پنجم وسیله مجازات یا غصب نیست. استناد به متمم ۲۵ به این ترتیب سابقه وحشتناکی ایجاد می‌کند.

معاون رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد: پس از حوادث هولناک هفته گذشته ، انرژی دولت ما جهت اطمینان از انتقال منظم است. در میان یک بیماری همه‌گیر جهانی، مشکلات اقتصادی برای میلیون‌ها آمریکایی و حوادث دلخراش ۶ ژانویه، اکنون زمان جمع شدن ما و زمان بهبودی است.

پنس تصریح کرد: از شما و همه اعضای کنگره می‌خواهم از اقداماتی که باعث تقسیم و التهاب بیشتر هیجانات لحظه‌ای می شود، خودداری کنید. در حالیکه آماده می‌شویم رئیس جمهوری منتخب جو بایدن را به عنوان رئیس جمهوری بعدی ایالات متحده آماده کنیم، برای کاهش التهاب و اتحاد کشورمان با ما کار کنید.

وی خاطرنشان کرد: من به شما تعهد می‌دهم که به کار خود ادامه می‌دهم تا با حسن نیت با دولت آینده کار کنم تا از انتقال منظم قدرت اطمینان حاصل کنم. خدایا کمکم کن.

قطعنامه درخواست از پنس برای برکناری ترامپ تصویب شد مجلس نمایندگان آمریکا با وجود مخالفت بیشتر جمهوری‌خواهان به قطعنامه‌ای رای داد که از معاون رئیس جمهوری و هیات دولت آن درخواست می‌کند نسبت به برکناری ترامپ اقدام کند.

این قطعنامه که شامگاه سه‌شنبه با ۲۲۳ رای موافق و ۲۰۵ رای مخالف به تصویب رسید، از مایک پنس و هیات وزیران آمریکا درخواست می‌کند با اعمال متمم ۲۵ قانون اساسی، از دونالد ترامپ سلب اختیار کند و مسئولیت دولت را در اختیار پنس قرار گیرد.

منبع: انتخاب

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما