کد خبر: 608240
تاریخ انتشار :

ایتالیا هم به واتس‌اپ گیر داد

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

واتس‌اپ ماه جاری به دو میلیارد کاربرش اعلام کرد حق دارد اطلاعات کاربران را با شبکه فیس بوک - شرکت مادر این پیام رسان- به اشتراک بگذارد. تغییرات در شرایط و خدمات واتس‌اپ که از هشتم فوریه اجرایی می شود به این اپلیکیشن اجازه می دهد اطلاعات کاربران را با شرکت فیس بوک به اشتراک بگذارد. کاربران باید با شرایط جدید که به آنها اجازه می دهد هدف تبلیغات هدفمند قرار گیرند موافقت کنند در غیر این صورت دسترسی به اکانتهایشان در واتس‌اپ را از دست می دهند.

دیده بان حمایت از دیتای ایتالیا در بیانیه ای اعلام کرد که این تغییرات با توجه به مقررات حریم خصوصی باید محتاطانه ارزیابی شوند و این نهاد به دنبال دستورالعمل مربوط از نهاد عالی حریم خصوصی اتحادیه اروپا خواهد بود.

شرایط جدید که بزودی اجرایی می شود، باعث انتقاد گسترده کارشناسان فناوری، مدافعان حریم خصوصی، کارآفرینان میلیاردر و سازمانهای دولتی شده و موج کوچ کاربران به سرویسهای رقیب را در پی داشته است. واتس‌اپ اعلام کرده که این تغییرات ضروری بوده و به یکپارچگی بهتر این پیام رسان با سایر محصولات فیس بوک کمک می کند. این پیام رسان محبوب در واکنش به انتقادات گسترده، توضیح داده که تغییرات مذکور شامل پیامهای خصوصی کاربران با دوستان و خانواده شان نمی شود.

دیده بان ایتالیا اعلام کرده که ممکن است ناچار شود دست به اقدام زده و از کاربران ایتالیایی حمایت کرده و مقررات حفاظت از دیتا را به اجرا بگذارد.

هشدار ایتالیایی ها در حالی مطرح شده که کمیسیون حفاظت از دیتای ایرلند که رگولاتور اصلی اتحادیه اروپا برای فیس بوک است، اعلام کرد به پایان تحقیقات جداگانه ای درباره شفافیت اشتراک گذاری اطلاعات در واتس‌اپ به خصوص اطلاعاتی که با شرکت مادرش به اشتراک می گذارد، نزدیک شده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، دیده بان ایرلندی ماه گذشته پیش نویس تصمیم خود در این زمینه را به سایر رگولاتورهای اتحادیه اروپا ارسال کرد. نظر همه ۲۷ دیده بان حریم خصوصی اتحادیه اروپا در تحقیقات گسترده در این بلوک لازم است.

در هند هم دادخواستی به دادگاه در خصوص تغییر سیاست حریم خصوصی واتس‌اپ ارایه شده که چالش حقوقی دیگری برای این پیام رسان ایجاد می کند. در این دادخواست آمده است واتس‌اپ با اشتراک گذاری، ارسال و ذخیره سازی اطلاعات کاربران در کشور دیگر، امنیت ملی را به خطر انداخته است.

در هند که با ۴۰۰ میلیون کاربر، بزرگترین بازار واتس‌اپ است، بسیاری از کاربران نصب اپلیکیشنهای رقیب مانند سیگنال و تلگرام را آغاز کرده اند.

بر اساس گزارش رویترز، تغییرات واتس‌اپ در ترکیه هم تحقیقات دولتی در خصوص این سرویس پیام رسان و شرکت مادرش را به دنبال داشته است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما