کد خبر: 608304
تاریخ انتشار :

جانشین فرمانده سپاه: دشمن قدرت عرض اندام مقابل ایران ندارد

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، دریاردار علی فدوی عصر جمعه در آیین بزرگداشت شهید محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای در شهر مهاباد از توابع شهرستان اردستان افزود: سردمداران احمق آمریکایی سال ۱۳۹۷ گفتند که ایران ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی را نخواهد دید اما امروز با گذشت ۲ سال از آن زمان، ایران با ایمان به خداوند متعال قدرتمندتر شده است.

وی ادامه داد: تلاش‌های مذبوحانه آمریکا در تمامی سال‌های پس از انقلاب راه به جایی نبرده و تهدیدهای پوشالی این دشمن همواره با خون شهیدان ناکام‌ شده است.

به گفته وی، کشورهای جهان در دهه ۷۰ فهمیدند که ایران دارای قدرت بازدارنده است، در دهه ۸۰ قدرتمندتر شد و استحکام و ایستادگی کنونی ایران نشان از وعده الهی دارد.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران اظهار داشت: برخی مواقع عنایت خداوند به گونه‌ای مشخص می‌شود که نمی‌توان تصور کرد، چرا که خداوند همه چیز را از قبل فراهم کرده و بنده خود را در زمان نیازمندی مورد لطف و عنایت خود قرار می‌دهد.

وی خاطر نشان کرد: یکی بودن حرف و عمل و گام برداشتن در راستای رضایت خداوند متعال از مشخصات ‌مهم شهیدان فخری‌زاده و سلیمانی بود.

درباردار فدوی گفت: ارزش والای شهید فخریزاده از زمان آغاز فعالیتش مشخص بود و نتیجه آن‌ شهادت شد، چرا که هرکس در حزب خدا باشد حزب شیطان‌ برای از میان برداشتن او تلاش می کند.

وی افزود: باید با الگوبرداری از جنگ‌های صدر اسلام طوری عمل شود که عنایت خداوند شامل حال کشورمان شود.

جانشین فرمانده سپاه با بیان اینکه ایران ‌نیروی انسانی متناسب با هر فعالیتی را دارد، خاطر نشان کرد: ‌اگر همه در صحنه باشند، عنایت خداوند هم به نیروهای کشورمان عطا خواهد شد.

به گفته وی، شهرستان اردستان شمار زیادی رزمنده و شهید دوران دفاع مقدس دارد که ‌نشان از ایمان به خدا و هدف مقدس نظام اسلامی دارد و شهید فخری زاده ، شهید مدرس و بسیاری دیگری از این خطه هستند.

همچنین امام جمعه مهاباد با بیان اینکه شهید فخری‌زاده افتخار ایران و شهرستان اردستان است، اظهار داشت: این شهید خدمات زیادی در عرصه علم و فناوری هسته‌ای کشورمان داشت و دشمن سال‌ها به دنبال شهادتش بود.

حجت الاسلام احسان‌الله برزگر پیشه افزود: نباید به دیگران امید بست، بلکه باید به داشته‌های خود توجه و اعتماد کرد، چرا که دشمن کاری جز آسیب رساندن ندارد. فرزند شهید محسن فخری‌زاده نیز با بیان اینکه انسان همیشه دنبال محبوبیت، نام‌آوری و عزت در جامعه است، گفت: بسیاری از افراد با انتخاب حوزه‌هایی از جمله ورزش و علم، در تلاش برای مطرح شدن هستند.

مهدی فخری‌زاده افزود: در کنار این افراد، کسانی هستند که در عین اثرگذاری، چیزی جز خدا و رضایت او را در نظر نمی‌گیرند و در نهایت محبوب حضرت حق و مردم می‌شوند.

وی با بیان اینکه شهید فخری‌زاده عالمی بود که رضایت خداوند را در کار خود لحاظ می‌کرد، ادامه داد: این شهید علمی را انتخاب کرد که به نفع مردم و کشور باشد.

به گفته وی، شهید فخری‌زاده فردی عملیاتی بود و علم خود را مانند شهید سلیمانی عملیاتی کرد.

فرزند شهید فخری‌زاده تصریح کرد: باید حکمت این بزرگان را شناخت و آن را شکافت تا مسیر سخت سپری شود.

شهید فخری‌زاده که هنگام شهادت ریاست سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح عهده‌دار بود اصالت مهابادی دارد و از قدیم اقوام وی در محله‌ای به نام فخری در این شهر سکونت داشتند.

به گفته معتمدان محلی، خانواده این شهید در دهه ۳۰ خورشیدی از شهر مهاباد به قم مهاجرت کردند.

تروریستهای بیگانه عصر جمعه- هفتم آذرماه- با کمین در مسیر خودروی حامل محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع در بلوار مصطفی خمینی شهر آبسرد دماوند، در عملیاتی انتحاری و مسلحانه، دانشمند هسته‌ای کشورمان را به شهادت رساندند.

به گفته وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جریان این حمله تروریستی ابتدا خودرو حامل فخری زاده مورد حمله واقع گرفت و بعد یک خودرو نیسان در ۱۵ متری وی منفجر شد. در اثر این تیراندازی‌ و انفجار، فخری زاده به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شد ولی با توجه به شدت جراحات وارده در بیمارستان به شهادت رسید.

شهر مهاباد با جمعیت حدود چهار هزار و ۵۰۰ نفر در ۲۲ کیلومتری شمال غربی شهرستان اردستان واقع است و ۲ سال پیش به بخش ارتقا یافت.

شهرستان اردستان نیز با بیش از ۴۲ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است.

منبع: ایرنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما