کد خبر: 608328
تاریخ انتشار :

پنتاگون قرار گرفتن رژیم صهیونیستی تحت پوشش سنتکام را تایید کرد

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به پنتاگون دستور داده که رژیم صهیونیستی را در پوشش فرماندهی ارتش ایالات متحده در خاورمیانه بگنجاند.

پنتاگون در بیانیه‌ای افززود، وزارت دفاع هر دو سال یکبار "طرح فرماندهی واحد" را بررسی می‌کند و تمام مرزها و روابط در برابر محیط عملیاتی را دوباره ارزیابی می‌کند. ما مرزها را برای کاهش بهتر خطر و محافظت از منافع و شرکای ایالات متحده طراحی می‌کنیم.

این تغییر در شرایطی صورت می‌گیرد که ترامپ هفته آینده کاخ سفید را ترک می‌کند و فرمان وی در روزهای آخر به این معنی است که رژیم صهیونیستی از این پس از پوشش فرماندهی اروپایی ایالات متحده به فرماندهی مرکزی ایالات متحده (سنتکام) منتقل می‌شود.

رژیم صهیونیستی به دلیل خصومت با برخی کشورهای عربی برای دهه‌ها از نظر تحت پوشش قرار گرفتن ستاد فرماندهی آمریکا با کشورهای اروپایی هم گروه شد.

دربیانیه پنتاگون آمده است، کاهش تنش میان رژیم صهیونیستی و همسایگان عرب از طریق توافق ابراهیم باعث شده تا یک فرصت راهبردی برای ایالات متحده فراهم کند تا شرکای اصلی خود را در برابر تهدیدات مشترک در خاورمیانه همسو کند.

ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا (سنتکام) ستاد فرمانده کل نیروهای ارتش آمریکا در منطقهٔ خاورمیانه و شرق آفریقا و آسیای مرکزی است.

سنتکام یکی از ۶ستاد فرماندهی کل نیروهای مسلح ایالات متحده است و مرکز کنونی آن در پایگاه نیروی هوایی مک‌دیل در ایالت فلوریدای آمریکا قرار دارد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما