کد خبر: 608952
تاریخ انتشار :

استفاده از ماسک؛ اولین فرمان اجرایی بایدن

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به نقل از شبکه سی ان ان، جو بایدن که قرار است روز چهارشنبه رسما به عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا فعالیت خود را به دنبال برگزاری مراسم تحلیف آغاز کند، قصد دارد مسئله همه‌گیری کرونا را جزو اولویت‌های اولیه فعالیتش قرار دهد.

از جمله فرمان‌های اولیه بایدن به عنوان رئیس‌جمهوری آمریکا استفاده از ماسک در سراسر آمریکا در جهت مقابله با کرونا خواهد بود. این دستوری از سوی دولت جدید آمریکا در راستای تایید و حمایت از امور علمی برای مقابله با همه‌گیری کرونا خواهد بود.

"جف زئینس" هماهنگ‌کننده امور مربوط به بیماری کووید-۱۹ در این رابطه گفت: این اقدام اجرایی، آژانس‌ها و نهادها را به این سو هدایت می کند تا ملزم به تبعیت از دستورات و توصیه های مرکز پیشگیری و کنترل بیماریها در آمریکا برای استفاده از ماسک و فاصله گذاری در ساختمان های فدرال و توسط کارمندان و پیمانکاران فدرال شوند.

وی افزود: رئیس جمهوری از فرمانداران، مقامات امور بهداشت عمومی، شهرداران، رهبران تجاری و دیگران خواهد خواست از ماسک استفاده کنند، فاصله‌گذاری را رعایت کنند و دیگر تدابیر عمومی را برای مهار بیماری کووید- ۱۹ در دستورکار قرار دهند. این یک بیانیه سیاسی نخواهد بود بلکه مسئله ای در مورد زندگی خانوادهای ما و همچنین بهبود وضعیت اقتصادی این کشور است.

دستور اجرایی بایدن برای ماسک زدن در حالی اعلام خواهد شد که ترامپ و دولتش اعتقادی به زدن ماسک برای مهار کرونا نداشتند. ترامپ پیشتر خود به بیماری کرونا مبتلا شده بود.

منبع: ایرنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما