کد خبر: 609098
تاریخ انتشار :

یک نمانیده مجلس مطرح کرد

گزارش از سفر یک روزه جمعی از نمایندگان به رفسنجان

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، علی خضریان درباره سفر جمعی از نمایندگان مجلس به رفسنجان گفت: در ادامه سفرهای نظارتی نمایندگان به استان‌های کشور که جهت رفع معضلات و درک بهتر مشکلات موجود در نقاط مختلف کشور صورت می‌پذیرد، روز پنجشنبه این سفر یک روزه به شهرستان رفسنجان در استان کرمان انجام شد.

وی با اشاره به حضور علی نیکزاد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، سیدعلی موسوی ملکان، رییس فراکسیون محرومیت زدایی و حجت الاسلام و المسلمین حسین جلالی نماینده رفسنجان و انار در این سفر گفت: جلساتی جهت رفع مشکلات شهرستان رفسنجان برگزار گردید و امیدواریم خروجی این جلسات باعث از بین رفتن مشکلات مردم عزیز این شهرستان شود.

علی خضریان در خصوص مصوبات این سفر گفت: مقرر شد حداکثر تا پایان بهمن ماه ۴ میلیارد تومان برای محور رفسنجان - نوق تخصیص داده شود و مسئولان استان مستندات و توجیه ساخت کمربندی شرقی رفسنجان را به وزارت راه و شهرسازی ارسال و این وزارتخانه پگیری لازم جهت تخصیص بودجه این کمربندی را انجام دهد.

این عضو هیات رییسه کمیسیون اصل نود افزود: با پیگیری استانداری کرمان زیرسازی و آسفالت محور رفسنجان - زرند با مشارکت شرکت ملی مس ایران و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای انجام خواهد شد و تقاطع غیرهمسطح شهید مرتضوی شهر انار تا پایان اردیبهشت ماه تکمیل و افتتاح می‌شود. همچنین مقرر شد تقاطع همسطح کشکوئیه نیز توسط راهداری استان تکمیل و ایمن سازی شود، خط کشی و نصب علائم راهنمایی جاده اختصاصی ایستگاه راه آهن احمدآباد حداکثر تا ۲۰ روز انجام گیرد. همچنین راه روستایی کشکوئیه - نوق نیز آسفالت شود.

خضریان از مشخص شدن تکلیف واگذاری و یا عدم واگذاری شرکت راه آهن شهرک راه آهن انار حداکثر تا ۲۰ روز را خبر داد و گفت: در بخش دیگر مقرر شد که مشکلات آب و روشنایی ایستگاه احمدآباد حداکثر تا ۲۰ روز مرتفع گردد؛ سهمیه قطار مسافربری رفسنجان ظرف ۲۰ روز دوبرابر شود و جهت احداث راه آهن مهریز - احمدآباد - رفسنجان - باغین - کرمان تکلیف مشارکت بخش خصوصی در دو ماه آینده مشخص گردد. شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیز موظف شد جهت تکمیل مخزن آب ۱۵ هزار متر مکعبی رفسنجان و خط لوله حداکثر تا ۲۰ روز مبلغ ۱۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص دهد و ۵ میلیارد تومان نیز از سوی استانداری برای تکمیل این پروژه اختصاص یابد. همچنین شرکت آبفای استان نیز متعهد گردید تا ۱۵ اردیبهشت سال ۱۴۰۰ نسبت به افتتاح پروژه اقدام کند.

این عضو هیئت رئیسه کمیسیون اصل نود در پایان گفت: جهت حمایت از شهرداری های کشکوئیه، بهرمان، صفائیه، جوادیه فلاح، سرچشمه، انار، امین با معرفی استاندار در قالب ماده ۵۸ کمک مالی صورت پذیرد و به هریک از شهرداری های فوق ۲۰۰ تن قیر و یک دستگاه خودروی آتش نشان به شهرداری انار اهدا شود. مقرر شد وزارت ارتباطات حداکثر تا یک ماه آینده نسبت به افزایش پوشش آنتن دهی در شهرستان های رفسنجان و انار اقدام نماید، هواپیمایی زاگرس نیز از تاریخ ۱۲ بهمن دو پرواز به فرودگاه رفسنجان دایر کند و سازمان ملی زمین و مسکن، حداکثر تا یک ماه، مشکل مسکن مهر کشکوئیه را مرتفع کند.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما