کد خبر: 609119
تاریخ انتشار :

اف‌بی‌آی تعیین کرد

جایزه ۷۵ هزار دلاری برای یافتن عاملان بمب‌گذاری

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) جایزه ۷۵ هزار دلاری در ازای دریافت اطلاعات درباره فرد یا افرادی که بمب‌های لوله‌ای در واشنگتن کار گذاشتند، تعیین کرد.

به گزارش وبگاه خبری «هیل» وابسته به کنگره آمریکا، اف‌بی‌آی با اعلام افزایش مبلغ جایزه (مبلغ جایزه ابتدا ۵۰ هزار دلار تعیین شده بود)، افزود این پول را در ازای اطلاعاتی که به کشف محل حضور، بازداشت و محاکمه فرد یا افراد مسئول در جاسازی بمب‌های لوله‌ای در واشنگتن در روز ششم ژانویه منتهی شود، پرداخت خواهد کرد.

اف‌بی‌آی و اداره فدرال مقابله با «الکل، دخانیات، سلاح گرم و مواد منفجره» آمریکا (ای‌تی‌اف) با گذشت بیش از دو هفته، همچنان در حال جستجو برای یافتن دستکم یک نفر در ارتباط با جاسازی این بمب‌ها هستند که خارج از مقر‌های کمیته ملی جمهوری‌خواه و دموکرات در واشنگتن کشف شدند. تاکنون مقامات فدرال ده‌ها نفر را که در حمله به کنگره مشارکت داشتند دستگیر کرده‌اند.

کنگره آمریکا روز ششم ژانویه (هفدهم دی) در حال شمارش آراء مجمع گزینندگان (الکترال کالج) برای تأیید نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری بود که بعد از اعتراض چند قانونگذار آمریکایی به نتیجه رأی‌گیری در ایالت آریزونا، ترامپ از هوادارانش خواست تظاهرات به اصطلاح مسالمت‌آمیز برگزار کنند و خود نیز در میان آن‌ها به سخنرانی پرداخت.

اندکی بعد، حامیان ترامپ در جمعیت بسیار گسترده به کنگره حمله کرده و بعد از درگیر شدن با نیرو‌های امنیتی، راه خود را به درون ساختمان و اتاق‌های مختلف آن باز کردند. در جریان این حملات پنج نفر کشته و ده‌ها نفر هم زخمی شدند.

در پی این حوادث و از بیم تکرار آن، مراسم تحلیف «جو بایدن» رئیس‌جمهور جدید آمریکا در روز اول بهمن در فضایی کاملاً امنیتی و با استقرار ۲۵۰۰۰ نظامی گارد ملی در واشنگتن دی سی پایتخت آمریکا برگزار شد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما