کد خبر: 609426
تاریخ انتشار :

آمریکا: از طریق دیپلماسی برای کاهش تنش در منطقه تلاش می‌کنیم

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

وزارت امورخارجه آمریکا در صفحه اصلی وب سایت خود افزود که ایالات متحده حملات اخیر به ریاض پایتخت عربستان سعودی را به شدت محکوم می‌کند. ما در حال جمع آوری اطلاعات بیشتر هستیم، اما به نظر می‌رسد این حملات تلاشی برای هدف قرار دادن غیرنظامیان بوده است.

در بیانیه دستگاه دیپلماسی آمده است که چنین حملاتی مغایر با قوانین بین‌المللی است و تمام تلاش‌ها را برای پیشبرد صلح و ثبات تضعیف می‌کند.

وزارت امورخارجه آمریکا در ادامه افزود: در حالی که ما برای کاهش تنش در منطقه از طریق دیپلماسی اصولی از جمله با پایان دادن به جنگ در یمن تلاش میکنیم، ما همچنین به عربستان سعودی کمک خواهیم کرد تا در برابر حملات به خاک خود دفاع کند و کسانی که تلاش می‌کنند ثبات را تضعیف کنند، پاسخگو باشند.

مقامات عربستان سعودی دیروز (شنبه) از انهدام یک فروند موشک بالستیک شلیک شده به فرودگاه ریاض در آسمان این شهر خبر دادند و مدعی شدند که این موشک از سوی نیروهای یمنی شلیک شده است.

به گزارش شبکه خبری «الجزیره»، در پی اعلام خبر رهگیری موشک در آسمان ریاض، چند هواپیما مسیر خود را به سمت فرودگاه «دمام» تغییر دادند و فعالیت فرودگاه ریاض چند ساعت به حال تعلیق درآمد.

اما سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته هیچ عملیات تهاجمی علیه کشورهای متجاوز از سوی این نیروها انجام نشده است. به گزارش ایرنا به نقل از شبکه «المسیره» یمن، سرتیپ «یحیی سریع» در توئیتی نوشت: نیروهای مسلح یمن طی ۲۴ ساعت گذشته هیچگونه عملیات تهاجمی علیه کشورهای متجاوز انجام نداده‌اند و ما هر عملیاتی را که انجام دهیم، با عزت و افتخار اعلام می‌کنیم.

عربستان به همراه امارات و چند کشور عربی با چراغ سبز آمریکا و کمک رژیم صهیونیستی از فروردین سال ۹۴ با تشکیل یک ائتلاف، کشور فقیر یمن را هدف حملات گسترده قرار داده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما