کد خبر: 609506
تاریخ انتشار :

واکنش امیرعبداللهیان به حاشیه های بوجودآمده از ملاقات‌های خارجی با مقامات مجلس

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، حسین امیرعبداللهیان در واکنش به انتشار خبری در مورد ملاقات‌های خارجی مجلس یازدهم گفت: آمار منتشره ملاقات‌های سفرای روسیه و چین با مقامات مجلس شورای اسلامی بزرگنمایی خبری و هدفمند شده است.

وی افزود: در مجلس یازدهم تاکنون بیش از یکصد و هفتاد ملاقات خارجی در سطوح مختلف انجام شده که حوزه‌های متنوع جهان را از شرق تا غرب شامل می‌شود که ادعای نگاه یک جانبه مجلس به روابط خارجی را قویا رد می‌کند.

امیرعبداللهیان ادامه داد: رویکرد مجلس یازدهم به روابط خارجی در حوزه دیپلماسی پارلمانی، مبتنی بر تمرکز در رفع مشکلات اقتصادی کشور، سفرهای ضروری ‌ماموریت محور، تعامل با جهان و نگاه به روابط خارجی متوازن ‌و در راستای تامین منافع ملی جمهوری اسلامی ایران است.

وی تصریح کرد: در حوزه استقلال سیاسی، پایبندی به سیاست «نه شرقی، نه غربی» و در حوزه منافع ملی، تاکید بر همکاری و روابط متقابل با شرق و غرب الگوی رفتاری در دیپلماسی پارلمانی و سیاست خارجی است. در این مسیر روابط با همسایگان و نگاه ویژه به آسیا جزو اولویت‌هاست.

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل در پایان یادآور شد: رابطه تهران با پکن و مسکو راهبردی است. طبعا با کشورهای دوستی که در سختی‌ها در کنار مردم بزرگ ایران ایستاده‌اند بر مبنای دوستی، همکاری ‌و احترام متقابل رفتار می‌شود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما