کد خبر: 610497
تاریخ انتشار :

استقبال روسیه از عادی سازی روابط اسرائیل و اعراب

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه با ایمن الصفدی، همتای اردنی خود کنفرانس مطبوعاتی در مسکو برگزار کرد.

لاوروف در جریان این کنفرانس مطبوعاتی خاطرنشان کرد، مسکو و امان در خصوص اوضاع عراق، لیبی، یمن و فراهم کردن شرایط برای رایزنی میان دو کشور به بحث و تبادل نظر پرداختند.

وی افزود، مسکو از عادی سازی روابط بین رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی استقبال می‌کند.

لاوروف همچنین تصریح کرد، عادی سازی روابط رژیم صهیونیستی با برخی از کشورهای عربی نباید مانع فرآیند راهکار تشکیل دو کشوری و تشکیل کشور فلسطین شود.

وزیر خارجه روسیه اظهار کرد، مذاکرات مستقیم میان رژیم صهیونیستی و فلسطین باید از حمایت کمیته چهارجانبیه بین‌المللی از جمله خود کشورهای عربی برخوردار باشد.

لاوروف همچنین تاکید کرد، روسیه و اردن در مورد بحران سوریه و نقش اتحادیه عرب در حل بحران این کشور گفت‌وگو کردند.

وی ادامه داد: ما در خصوص تلاش‌های مشترک برای برقراری امنیت در حوزه خلیج فارس به ویژه در چارچوب ابتکارعمل روسیه رایزنی کردیم.

لاوروف همچنین تاکید کرد، روسیه و اردن چشم‌اندازهای خوبی برای همکاری در زمینه‌های نظامی، فنی و انرژی هسته‌ای دارند.

ابن کنفرانس مطبوعاتی پس از دیدار دوجانبه میان وزرای خارجه روسیه و اردن برگزار شد که در جریان آن دو طرف به بررسی شماری از مسائل منطقه‌ای و بارزترین آن بحران سوریه، اوضاع یمن، لیبی، فلسطین، کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس پرداختند و اردن خواستار فراهم کردن واکسن کرونای روسی برای ملت خود جهت مقابله با ویروس کرونا شد.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما