کد خبر: 610846
تاریخ انتشار :

شکایت حجت‌الاسلام غضنفرآبادی از محمدرضا پهلوی + جزئیات

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، حجت‌الاسلام موسی غضنفرآبادی رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی در صحن علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی تذکری با تأکید بر اینکه مطالبه گری و پیگیری برای بازگرداندن بزرگترین اختلاس تاریخ ایران از سوی محمدرضا شاه ملعون باید با جدیت انجام شود، گفت: شاه اختلاس ۳۵ میلیارد دلاری را انجام داد که ۲۰ میلیارد دلارش را دولت آمریکا مسدود کرده است؛ اگر سود آن ۳۵ میلیارد دلار را سالانه فقط ۱۰ درصد و در طول ۴۲ سال محاسبه کنیم، یک هزار و ۹۱۶ میلیارد دلار و امروز یک هزار و ۸۵۰ میلیون میلیارد تومان می‌شود.

وی افزود: سهم هر نفر از جمعیت ۸۰ میلیون ایرانی از اختلاس یاد شده، ۲۳ میلیارد تومان خواهد بود، یعنی هر نفر صاحب بهترین خانه و خودرو می‌شود. محمدرضا شاه علاوه بر اختلاس ۳۵ میلیارد دلاری، ۳۸۴ عدد چمدان پر از جواهر و الماس به همراه تاج شاهنشاهی با ۳ هزار و ۳۸۰ قطعه الماس، ۵۰ قطعه زمرد و ۳۶۸ حبه مروارید با وزن ۲۸۰ گرم که از نظر قیمت غیرقابل تخمین است، همچنین تاج ملکه را با ۱۶۴۶ قطعه الماس از کشور خارج کرده است.

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی از قوه قضائیه و دولت درخواست پیگیری جدی برای بازگرداندن این سرمایه داشت.

غضنفرآبادی در تذکری خطاب به وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: حل مشکل صادرات محصولات گلخانه داران ضروری است. به وزیر صمت درخصوص تسهیل صادرات محصولات گلخانه‌ای و حل مشکل شرکت‌های خودروسازی در شهرستان بم تذکر می‌دهم، چرا به شرکت‌های خودروسازی دولتی اجازه پیش فروش داده می‌شود، اما به شرکت‌های بی پناه خصوصی این اجازه داده نمی‌شود؟

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما