کد خبر: 610963
تاریخ انتشار :

پاسخ دندان شکن وزیر دفاع به دشمن + جزئیات

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه نیوز، امیر سرتیپ امیر حاتمی ظهر امروز ‌در نشست شورای اداری استان قزوین با گرامیداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: انقلاب اسلامی با سایر انقلاب‌ها در دنیا متفاوت بود و شعار بنیادین نه شرقی نه غربی گواهی بر این موضوع بود که البته هزینه‌هایی را نیز برای ما در پی داشت که از جمله انها تحمیل جنگ هشت ساله از سوی دشمنان بود.

وی با بیان اینکه مردم در مبارزات علیه رژیم ستم شاهی شعار‌های پرمغزی از جمله "استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی" سرمی دادند، تصریح کرد : مردم پیش از انقلاب اسلامی از اینکه استقلال نداشتند ناراحت بودند و رژیم وابسته عزت و استقلال آن‌ها را از میان برده بود.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با اشاره به تاثیرات پیروزی انقلاب اسلامی در عرصه دفاعی جمهوری اسلامی ایران افزود: پیش از انقلاب 30 محصول دفاعی در کشور تولید می‌شد که امروز به برکت انقلاب و با تلاش دانشمندان داخلی این رقم به 800 محصول افزایش یافته است.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه ‌امروز به برکت انقلاب اسلامی به "استقلال دفاعی و بازدارندگی نظامی" دست یافته ایم، ادامه داد: دکترین دفاعی جمهوری اسلامی بازدارندگی دفاعی فعال است و هر جا تهدیدی علیه کشور شکل بگیرد نیروهای مسلح آن را در نطفه خفه خواهند کرد.

وزیر دفاع با تاکید بر اینکه امنیت منطقه ‌باید توسط کشورهای منطقه تامین شود، تصریح کرد: ‌آنها به ما می‌گویند چرا تسلیحات می‌سازید، که به آنها می‌گوییم سرنوشت کسانی که توان دفاعی نداشتند چه شد و با آنها چه کردید؟

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه دشمن می‌خواهد ‌که جمهوری اسلامی ایران سلاح و توان دفاعی نداشته باشد تا بتواند ‌تهدیداتش علیه کشور‌ را عملی کند، ادامه داد:‌ همواره در پی تقویت بنیه دفاعی کشور خواهیم بود و این موضوع به کسی ارتباط ندارد.‌امنیت مانند اکسیژن است و آن را با همه وجود برای میهن اسلامی خود تامین کرده و می‌کنیم.

منبع: تسنیم

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما