کد خبر: 611003
تاریخ انتشار :

آماده باش جنگنده‌های «میگ-31 روسیه» در قطب شمال

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

رسانه‌ها از آماده باش نگنده‌های «میگ -۳۱» این کشور در قطب شمال همزمان با خبر استقرار بمب افکن‌های «لنسر بی» آمریکا در نروژ خبر دادند.

به نوشته وبگاه «بارنتس آبزرور» جنگنده‌های فراصوت میگ-۳۱ روسیه در «نوایا زیملا» پایگاه هوایی این کشور در منقطه دورافتاده در شمال روسیه در آماده باش رزمی هستند. ناوگان هوایی روسیه در این زمینه اعلام کرد که فرمانده ناوگان هوایی شمال روسیه با پرواز با یک فروند میگ-۳۱ ام بی به پایگاه هوایی روسیه در شمال این کشور رفته است. این فرمانده روس حین بازدید از این پایگاه به آمادگی خلبانان وجنگنده‌های میگ-۳۱ این کشور در پرواز در دمای منفی ۶۰ درجه اشاره کرد.

بنابر اعلام ناوگان هوایی شمالی روسیه، از زمان استقرار این جنگنده دراین پایگاه دور افتاده در شمال روسیه تاکنون نقض حریم هوایی این کشور صورت نگرفته است.

به نوشته این منبع خبری، آماده باش جنگنده‌های میگ-۳۱ در این پایگاه هوایی همزمان با شدت گرفتن تنش‌های نظامی در اقیانوس اطلس شمالی وآب‌های قطب شمال صورت گرفته است. بنابر برخی گزارش‌ها، نیروی هوایی آمریکا قصد استقرار شماری از بمب افکن‌های بی لنسر خود را در پایگاه هویی «اورلند» در نروژ در ماه فوریه (بهمن) دارد.

سفارت روسیه در نروژ با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که نروژ با اجازه دادن به استقرار بمب افکن‌های آمریکا امنیت شمال اروپا در قطب شمال را به خطر می‌افکند و روسیه نیز به تبع آن در پی تقویت توان نظامی خود در این منطقه است.

رسانه‌ها چندی قبل گزارش کردند که در ادامه تقابل‌ هوایی و کشورهای عضو ناتو در مناطق مختلف اروپا و قطب شمال، ارتش روسیه از رهگیری یک هواپیمای نظامی نروژ در نزدیکی دریای بارنتس خبر داد. روسیه اعلام کرد که به دنبال نزدیک شدن یک فروند هواپیمای نیروی هوایی نروژ به حریم هوایی روسیه در دریای بارنتس، یک فروند جنگنده میگ-۳۱، هواپیمای نروژی را رهگیری و تا زمان خارج شدن از منطقه آن را همراهی کرد.

منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما