کد خبر: 611343
تاریخ انتشار :

آمریکا تحریم‌هایی علیه ژنرال های میانماری اعمال کرد

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

در وب سایت خزانه داری آمریکا آمده است، هشت نفری که مورد تحریم دولت بایدن قرار گرفته‌اند از ژنرال های ارتش میانمار هستند.

خزانه داری آمریکا همچنین سه نهاد مستقر در میانمار از جمله کانکری جم، امپراطوری میانمار و میانمار روبی را مورد تحریم قرار داد.

تحریم‌ها در حالی اعمال می شود که بایدن رییس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه در واکنش به کودتای نظامی در میانمار، خواستار آزادی سریع بازداشت شدگان شد و گفت که مقام های ارتش این کشور و خانواده‌های آنها را تحریم می‌کند تا ژنرال های میانماری به یک میلیارد دلار دارائی هایشان در آمریکا دست نیابند.

بایدن در بیانیه‌ای تلویزیونی این مطلب را مطرح کرد و افزود: همانطور که می‌دانید یورش به انتقال دموکراتیک قدرت در میانمار موجب نگرانی عمیق هر دو حزب در آمریکا است.

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: ما در تماس نزدیک با متحدان و شرکایمان در سراسر جهان به ویژه در منطقه آسیاپاسفیک هستیم تا هماهنگی لازم را برای پاسخ دیپلماسی قوی بین‌المللی نسبت به آنچه که رخ داده است، به عمل آوریم.

وی اضافه کرد: همچنین امروز یک دستور اجرایی را تایید می‌کنم که ما را برای تحریم فوری مقامات ارتش که دستور کودتا را صادر کردند، به منافع تجاری آنها و بستگان نزدیک آنها قادر می‌سازد.

منبع: ایسنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما