کد خبر: 611374
تاریخ انتشار :

تقلای صهیونیست‌ها علیه ایران؛ نتانیاهو برای مذاکرات برجامی با بایدن، نماینده تعیین کرد

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

منابع رسانه‌ای در فلسطین اشغالی از اقدام بنیامین نتانیاهو برای تعیین یک نماینده ویژه درباره رایزنی‌ها با دولت جو بایدن در خصوص توافق هسته‌ای ایران و گفت‌و‌گوی اخیر این نماینده با مشاور امنیت ملی کاخ سفید خبر داد.

باراک راوید خبرنگار حوزه دیپلماتیک وبگاه صهیونیستی «واللا» گزارش داد، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی مئیر بن شابات «مشاور امنیت ملی» خود را به عنوان مسئول مذاکرات با دولت بایدن، قدرت‌های جهانی و شرکای منطقه‌ای در موضوع توافق هسته‌ای ایران منصوب کرد.

این خبرنگار صهیونیست به نقل از مقام‌های این رژیم همچنین خبر داد، شابات روز گذشته با جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید طی یک تماس ویدئویی طولانی مدت درباره ایران و دیگر موضوعات رایزنی کرد.

رایزنی سالیوان و بن شبات در حالی صورت گرفته که این دو مقام ارشد آمریکایی و اسرائیلی به فاصله چهار روز بعد از آغاز به کار جو بایدن در مقام رئیس‌جمهور با هم صحبت کرده بودند.

طبق اعلام مقام‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی، آنها در این تماس بر لزوم آغاز گفت‌وگوی دولت جدید آمریکا با این رژیم درباره ایران و توافق‌های سازش میان تل‌آویو و کشورهای عربی تاکید کردند.

طبق گزارش امروز جمعه باراک راوید، نتانیاهو در موضوع ایران یک جلسه با وزرای خارجه، جنگ و مقام‌های ارشد امنیتی، اطلاعاتی و سیاست خارجی طی هفته‌های آینده برگزار خواهد کرد.

تحرکات و رایزنی‌های ضد ایرانی نتانیاهو و دیگر مقام‌های رژیم صهیونیستی در شرایطی تشدید شده که این رژیم بارها به دولت جو بایدن درباره بازگشت به برجام هشدار داده‌اند.

منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما