کد خبر: 611403
تاریخ انتشار :

انهدام مخفیگاه اصلی داعش + جزئیات

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، سرلشکر «یحیی رسول» سخنگوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق امروز در بیانیه ای اعلام کرد: نیروهای دستگاه مبارزه با تروریسم در عملیات خود توانستند یک هسته چهار نفره داعش را در استان صلاح الدین متلاشی کنند.

وی افزود: آنها در عملیات دیگری دو تروریست را در استان کرکوک دستگیر کردند. دو سرکرده تروریست نیز با هلی برن شدن نیروهای مبارزه با تروریسم به دشت «زغیتون» در جنوب غربی استان کرکوک، دستگیر شدند.

سرلشکر رسول امروز در توییتی نیز از انهدام چهار تونل مخفی عناصر گروه تروریستی داعش در منطقه صحرای جزیره در شمال استان الانبار در غرب عراق خبر داد.

وی نوشت: فرماندهی عملیات الجزیره در ماموریت خود در ناحیه «صبخه» در قالب صحرای جزیره چهار تونل مخفی داعشی ها را منهدم و 4 مقر آنها را کشف و دو دستگاه خودروی تروریست را مصادره کرد.

افزایش تحرکات تروریست‌ها در برهه اخیر باعث شد تا نیروهای مسلح عراق بر شدت عملیات خود علیه بقایای گروه تروریستی داعش در مناطق مختلف این کشور افزوده و در طول سه هفته اخیر شمار زیادی از سرکردگان تروریست از جمله سرکرده ارشد داعش در عراق موسوم به «جانشین خلیفه و والی عراق» در این گروه را به هلاکت رسانده و شمار دیگری از آنها را بازداشت و مقرها و مخفیگاه های آنها را منهدم کردند که این عملیات همچنان ادامه دارد.

عراق در سال ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی داعش را اعلام کرد، اما عناصر و هسته‌های پراکنده این گروه تروریستی هنوز در برخی مناطق استان‌های «دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح‌الدین، الانبار و بغداد» فعال هستند.

نیروهای امنیتی عراق برای پاکسازی کامل این مناطق از وجود عناصر تروریستی تلاش می‌کنند.

منبع: ایرنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما