کد خبر: 611405
تاریخ انتشار :

مراسم اربعین آیت‌الله مصباح در یزد برگزار شد

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

به گزارش نامه‌نیوز، در این مراسم مسوول دفتر ارتباطات موسسه علمی و فرهنگی امام‌خمینی (ره) قم در سخنانی به جایگاه علمی آیت‌الله مصباح پرداخت و گفت: این عالم برجسته و مجاهد انقلابی فداکار در فقاهت و تفسیر تبحر خاص داشت.

حجت‌الاسلام عبدالمجید اشکوری با گرامیداشت یاد و خاطره آیت‌الله مصباح یزدی افزود: نقش این عالم مجاهد در تربیت شاگردان موفق و همکاری با حوزه‌های علمیه به خصوص در عرصه تحقیقاتی و تالیف کتاب‌های سودمند بر همگان روشن است.

وی بیان کرد: علامه مصباح به غیر از خدا از کسی ترس نداشت و هرجا می‌دید، دین و اعتقادات مورد هجمه قرار گرفته است ساکت نمی‌نشست و جزو مدافعان حقیقی نظام، انقلاب مقدس اسلامی و ولایت فقیه بود و با همه وجود از آن پاسداری می‌کرد .

این استاد موسسه امام‌خمینی (ره) قم به برخی فضایل اخلاقی آیت‌الله مصباح اشاره کرد و یادآور شد: باید طلاب علوم دینی و دانش‌آموزان و دانشجویان برای شناخت بیشتر این عالم برجسته انقلاب اسلامی نسبت به مطالعه کتاب‌های او اقدام کنند.

آیت‌الله مصباح یزدی عضو فقید مجلس خبرگان رهبری ، رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) ، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به دلیل بیماری، عصر جمعه ۱۲ دی ماه سال ۱۳۹۹ دارفانی را وداع گفت. رهبر معظم انقلاب در پیامی از آیت الله مصباح به عنوان عالم ربانی، فقیه و حکیم مجاهد، متفکری برجسته، مدیری شایسته، دارای زبانی گویا در اظهار حق و پای با استقامتی در صراط مستقیم یاد کردند و رحلت این فقیه را خسارتی برای حوزه‌ علمیه و حوزه معارف اسلامی دانستند.

معظم له افزودند: خدمات ایشان در تولید اندیشه‌ دینی و نگارش کتاب راهگشا و در تربیت شاگردان ممتاز اثرگذار و در حضور انقلابی در همه‌ میدان‌هایی که احساس نیاز به حضور ایشان می‌شد، حقاً و انصافاً کم‌نظیر است ، پارسایی و پرهیزگاری خصلت همیشگی ایشان از دوران جوانی تا آخر عمر بود و توفیق سلوک در طریق معرفت توحیدی، پاداش بزرگ الهی به این مجاهد بلند مدت است.

پیکر آیت‌الله مصباح یزدی پس از تشییع در شهر مقدس قم در حرم مطهر حضرت معصومه (س) به خاک سپرده شد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما