کد خبر: 611769
تاریخ انتشار :

بایدن اصلاح قوانین حمل سلاح در آمریکا را خواستار شد

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

«جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا از کنگره این کشور درخواست کرد اصلاح قوانین مربوط به حمل و نگه‌داری اسلحه را به رأی بگذارد.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «بی‌بی‌سی»، بایدن به مناسبت سالگرد تیراندازی کور در یکی از مدارس ایالت فلوریدا، در بیانیه‌ای نوشت، «مردم در سرتاسر آمریکا درد از دست دادن عزیزانشان در اثر خشونت‌های مسلحانه را تجربه کرده‌اند».

رئیس جمهور آمریکا افزود: «به آن‌هایی که جانشان را از دست داده‌اند و بازماندگان آن‌ها، داشتن حزن و ایجاد تغییر را مدیون هستیم. اکنون زمان عمل کردن است».

«نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا نیز در بیانیه‌ای جداگانه نوشت، کنگره آمریکا با همکاری دولت بایدن، قانون‌گذاری‌های مرتبط با حمل و نگه‌داری سلاح را که در دوره ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» معلق مانده بودند، مجدداً وارد دستورکار خواهد کرد.

آمار جرم و جنایت در سال گذشته میلادی، به ویژه در شهرهای شیکاگو، فیلادلفیا، نیویورک، لس آنجلس، بالتیمور، هیوستون و دیترویت در مقایسه با سال ۲۰۱۹، افزایش ۵۰ درصدی یا بیشتر از آن را به‌خوبی منعکس می‌کنند.

بر اساس «آرشیو خشونت با سلاح گرم» در آمریکا، تا یکم دسامبر سال جاری میلادی بیش از ۱۷۴۰۰ مورد قتل و بیش از ۳۶ هزار مورد جراحت با سلاح گرم در این کشور ثبت شده است. از این میان ۱۲۸۹ مورد در دفاع از خود، ۲۰۴۳ مورد تیراندازی غیرعمدی و ۵۸۷ مورد تیراندازی کور بوده است.

در این بین، بیشترین افزایش موارد قتل در اثر تیراندازی‌های کور بوده که نسبت به سال ۲۰۱۹، به میزان ۴۴ درصد افزایش داشته است.

منبع: فارس

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهاد ما